۱۲۷۳ نظارت بهداشتی در دهه اول محرم در قم انجام شد

۱۲۷۳ نظارت بهداشتی در دهه اول محرم در قم انجام شد به گزارش بیمارستان دی قم معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم ضمن اشاره به طرح تشدید نظارت های بهداشتی در دهه اول ماه محرم گفت، در این طرح تعداد ۱۲۷۳ مورد کنترل و نظارت بر نذورات، ۷۶۱ مورد بازدید از مساجد، تکایا، حسینیه ها، محل های برگزاری عزاداری و ۵۱۲ مورد بازدید از موکب ها وایستگاه های صلواتی انجام شده است.دکتر محبی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم نوزدهم مردادماه ضمن اشاره به طرح تشدید نظارت های بهداشتی در دهه اول ماه محرم گفت، در این طرح تعداد ۱۲۷۳ مورد کنترل و نظارت بر نذورات، ۷۶۱ مورد بازدید از مساجد، تکایا، حسینیه ها، محل های برگزاری عزاداری و ۵۱۲ مورد بازدید از موکب ها وایستگاه های صلواتی انجام شده است.

محبی افزود: تعداد ۳۰۸ مورد از بازدیدها به صورت مشترک با سازمان های مرتبط همچون سازمان تبلیغات، هلال احمر، رابطین موکب ها و حسینیه ها بوده است.

وی اضافه کرد: تعداد ۱۵۷۷ مورد سنجش با تجهیزات پرتابل، ۷۳ مورد نمونه برداری از آب، ۶۵۶ مورد کلرسنجی و ۳۵ مورد نمونه بردرای مواد غذایی از نذورات توزیع شده هم در این نظارت ها توسط کارشناسان بهداشت محیط انجام گردیده است.

محبی، ضمن قدردانی از مشارکت همیاران سلامت حرم مطهر، جمکران و هم هیئات مذهبی اظهار داشت: تعداد ۵۰۰ نفر به عنوان همیار سلامت جهت آموزش و نظارت بر رعایت شیوه نامه ها در حین مراسم ها آموزش داده شده و در طول مراسم فعالیت داشته اند.

رئیس مرکز بهداشت استان ضمن اشاره به ۹۴ مورد رسیدگی به شکایات رسیده بیان نمود: همشهریان در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی با سامانه ۱۹۰ تماس حاصل نمایند تا در اسرع وقت توسط بازرسان مرکز بهداشت مورد رسیدگی و پیگیری قرار گیرد.
1401/05/20
12:34:15
5.0 / 5
189
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان