امكان استفاده از دفترچه بیمه سلامت مادر برای نوزاد فاقد كد ملی و شناسنامه

امكان استفاده از دفترچه بیمه سلامت مادر برای نوزاد فاقد كد ملی و شناسنامه به گزارش بیمارستان دی مدیركل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: این سازمان برای نوزاد فاقد كد ملی و شناسنامه كه نمی توان برای او دفترچه بیمه سلامت صادر كرد، امكان استفاده از دفترچه بیمه مادر را فراهم نموده است.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا، امیر پیروزیان درباره عرضه خدمات این سازمان به نوزادان اظهار داشت: سازمان بیمه سلامت ایران به منظور پشتیبانی از خانواده هایی كه فرزند آنان از بدو تولد نیاز به دریافت خدمت درمانی دارد و با عنایت به اینكه نوزاد فاقد كد ملی و شناسنامه است و نمی توان برای او دفترچه بیمه سلامت صادر كرد، امكان استفاده از دفترچه بیمه مادر برای دریافت خدمت در بخش بستری و در چارچوب ضوابط مربوط به هر یك از صندوق های بیمه ای سازمان بیمه سلامت فراهم نموده است.
وی به مدارك مورد نیاز اشاره نمود و اظهار داشت: بعد از صدور شناسنامه برای نوزاد، سرپرست می تواند با ارائه شناسنامه خود و شناسنامه نوزاد نسبت به صدور دفترچه بیمه نوزاد اقدام نماید.
مدیركل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت افزود: نوزادانی كه سرپرست آنها كارمند دولت یا مشمول صندوق های اعتباری مانند ایثارگران و بهزیستی و... هستند، با عنایت به درصدی بودن حق بیمه بر اساس خانوار، نیازی به ارائه تعهد و واریز حق بیمه ندارند. بنابراین عرضه گواهی كسر حق بیمه جهت مشمولینی كه مانند طلاب خارجی حق بیمه مصوب را پرداخت می كنند ونیز ارائه فیش واریزی برای مشمولین صندوق ایرانی ها و پناهندگان الزامی است.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، پیروزیان به والدین سفارش كرد كه بلافاصله بعد از دریافت شناسنامه فرزند خود نسبت به ثبت نام و دریافت دفترچه بیمه اقدام نمایند.1397/10/20
13:09:45
5.0 / 5
4664
تگهای خبر: بیمه , ثبت نام , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان