كم خوابی شبانه سبب تصلب شرایین میگردد

كم خوابی شبانه سبب تصلب شرایین میگردد بیمارستان دی: نتایج یك مطالعه نشان داده است خواب ناكافی در طول شب سبب تنگی و سفت شدن عروق میگردد.به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا، در این بررسی آمده است: افرادی كه كمتر از شش ساعت در طول شب می خوابند ۲۷ درصد بیشتر از افرادی كه هفت تا هشت ساعت در طول شبانه روز می خوابند در معرض مبتلاشدن به مشكلات عروق خونی هستند.

به گفته پزشكان، خوابیدن برای مدت زمان كوتاه تر در طول شب با خطر فزاینده تشكیل پلاك در عروق تمامی قسمت های بدن مرتبط می باشد. همین طور افرادی كه كیفیت خواب پایینی دارند ۳۴ درصد بیشتر احتمال دارد گرفتار عارضه تصلب شرایین شوند.

محقق ارشد این مطالعه از دانشگاه تافتس در ایالت ماساچوست اظهار داشت: این آغازین بار است كه تاثیر خواب بر عارضه تصلب شرایین در تمامی قسمت های بدن و نه تنها قلب مورد بررسی قرار گرفته است.

در این بررسی نزدیك به ۴۰۰۰ كارمند بانك در اسپانیا شركت كردند. متخصصان با تكنیك های تصویربرداری، ضایعات عروقی را در این افراد با میانگین سنی ۴۶ سال كه به بیماری قلبی مبتلا نبودند، تشخیص دادند.

به گزارش شینهوا، آنها همین طور در بررسی های خود دریافتند ساعت خواب كمتر اما با كیفیت خوب می تواند در رفع تاثیرات مخرب میزان خواب ناكافی موثر باشد.مترجم: نسرین صادقی / دبیر: معصومه انصاری


1397/10/25
16:16:27
5.0 / 5
4322
تگهای خبر: بیماری , پزشك , كیفیت , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان