طرح منع فروش سیگار به افراد زیر ۱۰۰ سال در هاوایی

طرح منع فروش سیگار به افراد زیر ۱۰۰ سال در هاوایی به گزارش بیمارستان دی قانون گذاران در مجلس نمایندگان ˮهاواییˮ لایحه جدیدی عرضه داده اند كه فروش سیگار را تا سال ۲۰۲۴ میلادی به افراد زیر ۱۰۰ سال ممنوع می كند.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا، قانون گذاران ایالت هاوایی آمریكا با عنایت به اینكه سیگار را كشنده ترین مصنوع ساخت بشر دانسته اند، قصد دارند تا سال ۲۰۲۴ میلادی فروش سیگار را در این ایالت به صورت مرحله ای ممنوع كنند.
هاوایی سخت ترین قوانین را در مورد سیگار میان ایالت های آمریكا دارد. در سال ۲۰۱۶ میلادی نخستین ایالتی بود كه سن قانونیِ خرید سیگار را به ۲۱ سالگی افزایش داد. هم اكنون لایحه ای جدید برای "افزایش این سن به ۳۰ سالگی تا سال آینده و در هر سال متعاقب آن به ترتیب به ۴۰، ۵۰ و ۶۰ سالگی و در نهایت تا سال ۲۰۲۴ میلادی به ۱۰۰ سالگی" عرضه شده است.
این امر به مرور تمامی قفسه های فروشگاه های هاوایی را از سیگار خالی می كند. با اینكه گردشگران هنوز هم می توانند با خود سیگار به این ایالت ببرند.
اما نكته عجیب این لایحه این است كه قانون گذاران به افراد بالای ۱۰۰ سال خود این اجازه را داده است كه در صورتیكه بتوانند سیگاری برای خرید پیدا كنند در ایام پایانی عمر خود از آن استفاده نمایند!
"ریچارد كریگان"، یك پزشك اورژانس كه بانی این لایحه است در این مورد می گوید: به صورت كلی ما گروهی داریم كه به شدت اعتیاد داشته و به طرز غیر قابل كنترلی بَرده سیگار شده اند. باید توجه داشت كه سیگار علاوه بر اعتیادآور بودن، مرگ آور هم هست.
كریگان اعلام نموده مطمئن است این لایحه در مجلس باقی خواهد ماند و به تصویب خواهد رسید.
لازم به ذكر است كه این محدودیت های سنی شامل سیگار الكترونیكی، سیگار برگ و تنباكوی جویدنی نمی گردد.
قوانین فدرال، ایالات مختلف آمریكا را مستلزم این كرده كه حداقل سن فروش محصولات دخانی را ۱۸ سال تعیین كنند و دولت با قطع بودجه اهدایی سازمان مدیریت بحران فدرال (FEMA) با ایالاتی كه این قانون را اجرا نكنند برخورد خواهد نمود. اخیراً بیشتر ایالات به افراد ۱۸ ساله سیگار می فروشند و چهار ایالت این سن را ۱۹ سال تعیین كرده اند.
یكی از دلایلی كه باعث تأخیر در تصویب این لایحه شده است آن است كه مقامات به دنبال فرصتی برای جبران مبالغی هستند كه هاوایی بعنوان مالیات دخانیات كسب می كند. لازم به ذكر است كه این كشور سالیانه مبلغ هنگفت ۱۰۰ میلیون دلار مالیات دخانیات دریافت می كند.
بنا بر گزارش سی ان ان، در سال ۲۰۱۵ میلادی آكادمی ملی علوم آمریكا گزارشی منتشر نمود كه نشان می داد افزایش سن خرید دخانیات به ۲۱ سال تأثیر بسیاری بر كاهش اعتیاد به سیگار دارد. در این گزارش هم چنین اعلام شده بود افرادی كه تا سن ۲۵ سالگی به سیگار اعتیاد پیدا نكرده اند، بسیار بعید است كه بعدتر هم به این ماده دخانی معتاد شوند.1397/11/17
16:55:02
5.0 / 5
4286
تگهای خبر: پزشك , محصولات , مدیریت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان