با محصول جدید یك شركت آمریكایی امكان پذیر شد

بررسی داده های پزشكی بیماران در یك مدل سه بعدی

بررسی داده های پزشكی بیماران در یك مدل سه بعدی به گزارش بیمارستان دی یك شركت امریكایی، فناوری جدیدی عرضه داده كه اطلاعات پزشكی بیماران را در یك مدل سه بعدی بررسی می كند.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا و به نقل از تك كرانچ، یك شركت آمریكایی موسوم به "مدیویس" (Medivis) كه تخصص آن در ادغام داده های واقعی و تولید ابزار تجسمی برای جراحان است، می خواهد محصول جالبی به بازار عرضه نماید.
این شركت توسط "اوساما چودهری" (Osamah Choudhry) و "كریستوفر مورلی" (Christopher Morley)، دو دستیار پزشك "مركز پزشكی نیویورك" (NYU Medical Center) بنیان گذاشته شد. این دو بنیانگذار برای ابداع اولین نمونه محصول خود، با برخی مهندسان همكاری كردند و سپس تصمیم گرفتند شركت "مدیویس" را تأسیس كنند.
این شركت هم اكنون می خواهد اولین محصول خود موسوم به "سرجیكال ای آر" (Surgical AR) را با ۲.۳ میلیون دلار سرمایه و همكاری شركای بزرگی مانند "دل" (Dell) و "مایكروسافت" (Microsoft) به بازار عرضه نماید.
این فناوری، راهی را به سمت تحقق یكی از رؤیاهای فناوری در حوزه پزشكی نشان داده است. "مورلی" اظهار داشت: محصول ما می تواند وضعیت بیمار را با كمك روش تصویربرداری "تمام نگاری" (Holography) نشان دهد.
شركت "مدیویس" با كمك این ابزار جدید می تواند به داده های مربوط به بیمار برسد و آنها را به صورت بصری در یك مدل سه بعدی عرضه نماید تا پزشكان برای برنامه ریزی جراحی از آنها استفاده كنند. این مدل، نقشه ای به جراح عرضه می دهد تا بهترین روش را برای جراحی پیدا كند.
"مورلی" اضافه كرد: رابطه میان تصویربرداری پزشكی و به كار بردن آن در جراحی كمك می نماید كه به كار بردن خیلی از محصولات جدید امكان پذیر شود.
"مدیویس" تابحال برای وارد كردن اولین نمونه محصول خود به تنظیمات جراحی، با دانشگاه های پنسیلوانیا و نیویورك همكاری كرده است.
این شركت، بعضی از قابلیت های یادگیری ماشینی را به كار برده تا قبل از برنامه ریزی برای جراحی، مرتبط ترین اطلاعات در سوابق پزشكی بیمار شناسایی شوند.1397/11/25
22:40:35
5.0 / 5
4661
تگهای خبر: پزشك , پزشكی , جراحی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان