جنگ دارویی چین ضد آمریكا

جنگ دارویی چین ضد آمریكا به گزارش بیمارستان دی برخی كارشناسان معتقدند كه چین می تواند از داروهای تجویزی بعنوان سلاحی برای مقابله با آمریكا در جنگ تجاری با این كشور بهره بگیرد.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا، وابستگی قابل توجه آمریكا به چین برای داروهای تجویزی به نگرانی امنیت ملی برای ایالات متحده تبدیل گشته است. این نگرانی وجود دارد كه چین می تواند صنعت دارویی خویش را در جنگ تجاری با آمریكا برای فشار به این كشور مجهز كند.
«رزماری گیبسون» نویسنده كتاب " ChinaRx" كه مبحث خطرات وابستگی آمریكا به چین در حوزه دارویی را مورد بررسی قرار داده به شبكه فاكس بیزنس اظهار داشت: آمریكا در حوزه دارو به چین وابسته است. همینطور چین می خواهد روند فعالیت شركت های داروسازی آمریكا را مختل كند و ظرفیت آنها را در تولید دارو مورد صدمه جدی قرار دهد.
وی ادامه داد: در مدت پنج تا ۱۰ سال این خطر وجود دارد كه صنعت داروهای عمومی (ژنریك) خویش را از دست بدهیم چونكه چین تولیدكنندگان ما را تضعیف كرده و آنها را از مسیر اقتصادی و كسب و كار منحرف كرده است.
این نویسنده زنگ خطر را به صدا درآورده است چونكه چین تهدید كرده از نفوذ خود در حوزه استخراج نوعی ماده معدنی نادر ضد آمریكا بهره می گیرد.
او خاطرنشان كرد كه هدف چین این است تا در دنیا به داروسازی جهانی تبدیل گردد. همینطور به دنبال آن است تا فعالیت شركت های داروسازی آمریكایی و دیگر كشورهای غربی را مختل ساخته و بر آنها غلبه كند.
به گزارش اینترنشنال بیزینس تایمز، بر اساس گزارش شركت مشاوره مك كینزی، بازار داروسازی چین بعد از آمریكا در رتبه دوم جهان قرار دارد. همینطور طی چند سال گذشته فعالیت شركت های داروسازی این كشور سرعت بالایی پیدا كرده است. بعضی از شركت های داروسازی چین كه سابقه تمركز بر تولید داروهای عمومی را داشته اند، توانمندی های خویش را تقویت كرده و در عرصه تولید داروهای جدید سرمایه گزاری نموده اند.1398/03/12
15:42:27
5.0 / 5
4754
تگهای خبر: دارو , داروسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان