رئیس دامپزشكی كشور:

تولیدات داروی دامی كشور كاملا بومی است، پشتیبانی از تولیدكننده داخلی

تولیدات داروی دامی كشور كاملا بومی است، پشتیبانی از تولیدكننده داخلی بیمارستان دی: رئیس دامپزشكی كشور با اشاره به اینكه شركت های تولید داروی دامی كشور كاملاً بومی شده اند، اظهار داشت: تمام فناوری و دانش مورد نیاز تولیدات داروهای دامی در كشور بومی هستند.به گزارش بیمارستان دی به نقل از مهر، علی رضا رفیعی پور بامداد شنبه در مراسم افتتاح فاز نخست یك كارخانه تولید داروی دامی در گرمسار با اشاره به اینكه امروز در شرایطی هستیم كه شركت های تولیدی دارو ما در كشور، هم به دانش و هم تكنولوژی بومی دست یافته اند و افتخار ما به دانش بومی ما است، اشاره كرد: در گذشته ما به همه امورمان می بایست پیوست خارجی می زدیم و از طرف دیگر تكنولوژی و دانش آنرا به كشور وارد می كردیم و سپس بهره می بردیم اما امروز در حوزه بیولوژی، واكسن، داروسازی و... به جایی رسیده ایم كه می توانیم دارو صادر نماییم.
وی با اشاره به اینكه بومی سازی و توسعه آن در شركت های داروسازی سیاستی بود كه از قبل به دنبال آن بودیم و امروز خوشبختانه شاهد آن هستیم، ابراز كرد: در حوزه های تولید واكسن كاملاً شاهد بومی سازی هستیم و وضعیت مان به شكلی است كه اگر یك دارو در اروپا تولید شود همزمان همان دارو را می توانیم با فناوری بومی در سمنان به تولید برسانیم و این افتخاری است كه باید به آن توجه داشت.
رئیس سازمان دامپزشكی كشور با اشاره به اینكه نگاهی به سه دهه قبل نشان داده است كه در حوزه داروسازی و فناوری نوین ایران اسلامی كجا قرار داشت و امروز چه جایگاهی دارد، اظهار داشت: این روند ارتقای فناوری بومی در چله دوم انقلاب اسلامی نیز تداوم خواهد یافت.
رفیعی پور با اشاره به اینكه بومی سازی دانش و تكنولوژی در ایران اسلامی با موفقیت روبرو است، اظهار داشت: سازمان دامپزشكی كشور برای سهل تولید دارو در سطح كشور با عنایت به شعار سال ۹۸ با وجود همه موانع و مشكلات، تفویض اختیارات به مراكز استان ها و ادارات كل دامپزشكی بوده است تا تولید كننده خدمتش را از همان محل كارش دریافت كرده و نیازی به مراجعه به سازمان دامپزشكی نداشته باشد.
وی با اشاره به اینكه در امتداد تسهیل گری امر تولید سامانه ای در حوزه دفتر دارو و درمان سازمان دامپزشكی كشور راه اندازی می شود كه در آن هر تولید كننده با دریافت كلمه عبور می تواند مستقیماً با سازمان دامپزشكی ارتباط برقرار كند، بیان داشت: سازمان دامپزشكی برای پشتیبانی از تولید این سامانه را طراحی نموده تا حتی نیاز به بازگشت حضوری تولید كنندگان حوزه دارویی هم در تهران نباشد.
رئیس دامپزشكی كشور بیان داشت: اصلاح و ارتقای دستور العمل های سازمان دامپزشكی برای پشتیبانی از تولید دیگر اقدامی كه این سازمان در سال رونق تولید ملی انجام داده است. این امر به كاهش پروسه دریافت مجوزهایی مانند گواهی ثبت منجر می شود كه در نهایت امور را تسهیل می كند. بخش نامه ها نیازمند ارتقا و اصلاح بود تا تولید حمایت شود.
رفیعی پور اضافه كرد: سومین اقدام عملی در امتداد پشتیبانی از تولید و تسهیل گری در سازمان دامپزشكی این است كه در این سازمان سطح دسترسی ارباب رجوع از رئیس این سازمان تا پائین ترین رده مدیریتی در دورترین شهرها، نامحدود شده است یعنی ارباب رجوع از این پس یكباره با مدیران دامپزشكی روبرو و مشكلات خودش را مطرح می كند چونكه امروز شرایط تحریم و جنگ اقتصادی می باشد و مدیران باید با تصمیمات خود در سطوح بالاتر مدیریتی و نه كارشناسان ادارات، شرایط تولید در حوزه دامی را تسهیل كنند.


منبع:

1398/05/12
17:25:06
5.0 / 5
4281
تگهای خبر: امداد , پزشك , پزشكی , تكنولوژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان