معاون وزیر بهداشت اعلام كرد

آمادگی ۹ بیمارستان در كرمانشاه برای خدمت رسانی در اربعین، برگزاری ۲ بیمارستان صحرایی

آمادگی ۹ بیمارستان در كرمانشاه برای خدمت رسانی در اربعین، برگزاری ۲ بیمارستان صحرایی به گزارش بیمارستان دی معاون بهداشت وزارت بهداشت از آمادگی ۹ بیمارستان وزارت بهداشت در استان كرمانشاه برای خدمت رسانی به زائرین اربعین حسینی اطلاع داد.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا و بنابر اعلام وبدا، دكتر علیرضا رئیسی در نشست مشترك با مهندس بازوند - استاندار كرمانشاه، اضافه كرد: ۷ بیمارستان استان به صورت معین و ۷ بیمارستان غیر دانشگاهی هم در زمینه درمان خدمت رسانی خواهند كرد.
وی اظهار داشت: با عنایت به نیاز منطقه و حضور گسترده زوار، ۲ بیمارستان صحرایی هم برپا خواهد شد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت اضافه كرد: ۴۳ پایگاه شهری و جاده ای فوریت های پزشكی، ۸۲ نقطه ارائه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی، ۵ دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۳ فروند بالگرد آماده خدمات امدادی به زائرین اربعین حسینی در این منطقه خواهند بود.

رئیسی با اشاره به حضور گسترده حوزه بهداشت در این مراسم اظهار داشت: ۱۴ مركز جامع سلامت شبانه روزی در طول مسیرهای تردد زوار، ۶ مركز شبانه روزی در قصرشیرین و پایانه خسروی، ۳ پست قرنطینه مرزی و همینطور ۵ دستگاه موبایل كلینیك دندانپزشكی به زوار خدمت بهداشتی عرضه خواهند كرد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت در این جلسه بر توجه جدی به تامین آب بهداشتی، توجه به مخاطرات زیست محیطی ناشی از دفع فاضلاب و آموزش و آگاهی بخشی عمومی خادمین موكب ها درمورد توزیع مواد غذایی، هماهنگی سازمان ها با خادمین سلامت و تدوین برنامه ترافیكی امداد به بیماران و مصدومان احتمالی تصریح كرد.

بنابر اعلام وبدا، سپس مهندس هوشنگ بازوند استاندار كرمانشاه ضمن تشكر از فعالیت های وزارت بهداشت برای برگزاری با شكوه راهپیمائی اربعین حسینی تصریح كرد: فواصل كوتاه میان شهرهای مسیر تردد زائرین اربعین از مرز خسروی و زیرساخت های پایانه بین المللی خسروی سبب شده كه تردد زائرین از این مسیر راحت تر باشد.

استاندار كرمانشاه تصریح كرد: رصد و رسیدگی وضعیت سلامت و بهداشت زائرین اربعین از مهم ترین محورهای برنامه های ما در روزهای تردد زائرین است كه مسئولیت این مورد از نظر سازمانی با وزارت بهداشت خواهد بود كه با عنایت به تجربه زلزله سال ۹۶، به خوبی از عهده آن برخواهند آمد.

در این جلسه دكتر مرادی رئیس دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه، تعدادی از مدیران ارشد معاونت بهداشت وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه هم حضور داشتند.1398/06/27
22:21:18
5.0 / 5
4097
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان