دبیر اجرایی سی و ششمین همایش سالانه انجمن روانپزشكان ایران مطرح كرد

شایع ترین اختلالات روانپزشكی در كشور، انگ بیماری های روان مانعی در راه درمان

شایع ترین اختلالات روانپزشكی در كشور، انگ بیماری های روان مانعی در راه درمان به گزارش بیمارستان دی دبیر اجرایی سی و ششمین همایش سالانه انجمن روانپزشكان ایران با اشاره به اینكه خیلی از بیماران گرفتار اختلالات روانپزشكی به علت ترس از انگ بیماری، شرم بیمار و خانواده، یا تشخیص نابجا و دیر هنگام در راه درست درمان هدایت نمی شوند، اظهار داشت: همایش سالانه انجمن روانپزشكان ایران فرصتی است برای روانپزشكان كه بتوانند به یافته های جدید علمی در حوزه روانپزشكی دستیابی یابند.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا و بنابر اعلام دبیرخانه انجمن علمی روانپزشكان ایران، دكتر غلامرضا حاجتی در آستانه برگزاری سی و ششمین همایش سالانه انجمن روانپزشكان ایران تصریح كرد: این همایش با حضور بیشتر از ۱۰۰۰ نفر از روانپزشكان سراسر كشور همینطور سایر همكاران در رشته های دیگر مانند متخصصین مغز و اعصاب، متخصصین داخلی، پزشكان عمومی و همكاران روانشناس برگزار می گردد.
وی با اشاره به اینكه محل برگزاری این همایش در سالن اجتماعات بیمارستان میلاد از ۲۳ تا ۲۶ مهر ماه جاری است، اضافه كرد: همایش برای رشته های مختلف دارای امتیاز بازآموزی است و میزان امتیاز در وب سایت همایش مشخص و تعریف شده و برای همه همكاران از حالا امكان ثبت نام همایش به صورت آنلاین در وب سایت كنگره فراهم گشته است.
دبیر اجرایی سی و ششمین همایش سالانه انجمن روانپزشكان ایران افزود: محور اصلی همایش امسال "روانپزشكی در ایام بیم و امید" است كه بر نگاه ویژه و تاكید روانپزشكی بر نقش عوامل اجتماعی در سلامت روان جامعه دلالت دارد.
حاجتی در ادامه بیان داشت: هنوز هم خیلی از اختلالات روانپزشكی كه شیوع بالایی هم دارند به علت ترس از انگ بیماری، شرم بیمار و گاهی هم به علت تشخیص نابجا و برخی از علل دیگر در راه درست درمان هدایت نمی شوند كه این مورد بار زیادی را به بیمار، خانواده و جامعه تحمیل می كند.
وی عنوان كرد: هنوز بیمارانی با اختلال افسردگی داریم كه ماه ها و بلكه سال ها به سمت درمان های روانپزشكی هدایت نمی شوند و هنوز در برخی از اختلالات اضطرابی كه شایع ترین اختلالات در جوامع و همچون كشور ما هستند، شاهدیم كه بیمار به صورت مختلف به درمانگاه ها و كلینیك ها رجوع می كند و تست ها و آزمایش های تشخیصی زیادی را انجام می دهد و سردرگم است.
وی اظهار داشت: در نهایت این افراد درمان نشده و از جانب دیگر رنج بیماری را تحمل می كنند. این همایش از یك سو فرصتی است برای روانپزشكان كه بتوانند به یافته های جدید علمی در حوزه روانپزشكی دست یابند و از جانب دیگر فرصتی است كه بتوانند با چالش های اجتماعی و عوامل اجتماعی در حوزه سلامت روان آشنایی بیشتری پیدا كنند.
وی اعلام نمود: امسال در كنار همایش كارگاه های علمی، سمپوزیوم ها و برنامه های دیگری در نظر گرفته شده كه در نوع خود بسیار جدید و نوآورانه است.
حاجتی در انتها تصریح كرد: امیدواریم امسال همایش علمی پرباری را شاهد باشیم تا بتوانیم بیم را در بیماران روانپزشكی كه ازمظلوم ترین بیماران جامعه هستند و همینطور در مردم عزیز كشورمان كاهش دهیم.1398/06/31
20:46:49
5.0 / 5
4192
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان