فوق تخصص ناباروری خبر داد

نقش ۴۰ درصدی مردان در ناباروری

نقش ۴۰ درصدی مردان در ناباروری به گزارش بیمارستان دی یك فوق تخصص ناباروری اظهار داشت: نقش مردان در بیماری های ناباروری حدود 35 تا 40 درصد است درحالی كه اغلب مردان برای درمان به پزشك بازگشت نمی كنند.به گزارش بیمارستان دی به نقل از مهر، سهیلا انصاری پور در نشست نقد و بررسی «آسیب شناسی تابوانگاری ناباروری» كه بامداد امروز در مركز ناباروری ابن سینا برگزار شد، اظهار داشت: خیلی از زوج ها اطلاعات درستی در زمینه ناباروری ندارند و این امر در درمان این مساله تأثیر منفی می گذارد.
وی اضافه كرد: اگر افراد آگاهی بالایی در این زمینه داشته باشند، میزان مبتلاشدن به بیماری ها، كاهش و احتمال درمان افزایش می یابد.
این فوق تخصص ناباروری با اشاره به اینكه یكی از باورهای غلط در زمینه نازایی، عدم توجه مردان به نقش خود است، گفت: متأسفانه خیلی از مردان نقش خود در ناباروری را نادیده می گیرند درحالی كه در ناباروری ۳۵ تا ۴۰ درصد آقایان و ۱۵ تا ۲۰ درصد زوجین با هم دخالت دارند. همین طور ۱۰ درصد علل نازایی ناشناخته است.
انصاری پور اظهار داشت: متأسفانه در خیلی از موارد، مردم برای درمان ناباروری به پزشك بازگشت نمی كنند و تستی كه از آنها جهت بررسی درمان ناباروری انجام می شود، تست اسپرم است كه اغلب نیز پاسخ آن صحیح نیست. در نتیجه شاهد افزایش سن باروری زنان و عدم درمان هستیم.
وی با اشاره به اینكه عدم توجه به مسائل پیشگیری، یكی از باورهای غلط در نازایی است، گفت: علاوه بر این، سبك زندگی افراد، داشتن عادات ناسالم، اضافه وزن، افزایش سن مادران، كاهش قدرت باروری و افزایش سن مردان در ایجاد ناباروری بسیار مؤثر است.
این فوق تخصص ناباروری افزود: در بعضی موارد، مردان آزمایش های مناسب برای درمان ناباروری را انجام نمی دهند درحالی كه ممكنست مشكل اصلی از آنها بوده اما به سبب عدم تشخیص، شاهد تعدد زوجین به منظور فرزندآوری هستیم.
انصاری پور با اشاره به اینكه یكی از دلیلهای اصلی سقط های مكرر، مربوط به ژن های جنین است، اظهار داشت: این در حالیست كه اغلب به زنان اشكال گرفته می شود. ۸۰ درصد سقط های مكرر زیر ۱۰ هفته انجام می شود و اغلب نیز ناشی از مسائل مربوط به جنین است.
وی عنوان كرد: افزایش سن زنان برای حاملگی و كاهش قدرت تخمك ها، یكی از مسائل بسیار مهم و تأثیرگذار در بروز سقط است.
این فوق تخصص ناباروری درباره افزایش تولدها در ایام رُند سال نیز بیان كرد: شمار افرادی كه مبادرت به این عمل می كنند، خیلی كم است اما نیاز به فرهنگ سازی دوطرفه برای والدین و پزشكان داریم. برمبنای آمارهای جمع آوری شده از یكی از بیمارستان هایی كه مبادرت به این عمل كرده اند، پدیده تولد نوزادان در ایام رُند سال ۲۰ درصد افزایش یافته درحالی كه تولد زودهنگام جنین، منجر به كاهش ضریب هوشی و نارس بودن جنین می شود.


منبع:

1398/08/15
20:30:57
5.0 / 5
4250
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان