انتقال هوایی سیزدهمین قلب اهدایی از تبریز به تهران بعلاوه عكس

انتقال هوایی سیزدهمین قلب اهدایی از تبریز به تهران بعلاوه عكس بیمارستان دی: رئیس مركز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت از انجام موفق سیزدهمین عملیات هوایی انتقال قلب در كشور از تبریز به تهران آگاهی داد.دكتر مهدی شادنوش در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به انجام موفق سیزدهمین عملیات هوایی انتقال قلب از تبریز به تهران، اظهار داشت: امروز ۱۳ دی ماه سیزدهمین عملیات هوایی انتقال قلب از تبریز به بیمارستان امام خمینی(ره) تهران انجام شد و قلب یك آقای ۳۴ ساله كه بر اثر تصادف گرفتار مرگ مغزی شده بود، به مردی ۵۰ ساله و نیازمند پیوند قلب در بیمارستان امام خمینی (ره) تهران، پیوند شد.

وی اضافه كرد: همین طور كبد این فرد برای پیوند به فرد نیازمند پیوند كبد، به شیراز منتقل شد. این سیزدهمین انتقال هوایی قلب بود و دانشگاه های علوم پزشكی مختلف در حال پیوستن به این اقدام هستند تا انتقال هوایی عضو در كشور نهادیه شود.

شادنوش تاكیدكرد: تابحال از استان های یزد، گیلان، بوشهر و تبریز انتقال هوایی عضو انجام شده است. از استان های دیگر هم خواسته ایم كه مراقبت كنند تا حد امكان هیچ عضو مفید و قابل پیوندی به خاك سپرده نشود و حتی اگر مشكلی در انتقال عضو وجود دارد، با هماهنگی در سطح وزارت بهداشت و هماهنگی های كشوری، تلاش می نماییم كه به سرعت بتوانیم آنرا منتقل نماییم و در اختیار بیماران نیازمند قرار دهیم.

منبع:

1398/10/13
20:11:03
5.0 / 5
4154
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان