یك متخصص مغز و اعصاب مطرح كرد؛

سكته مغزی چگونه اتفاق می افتد

سكته مغزی چگونه اتفاق می افتد به گزارش بیمارستان دی یك متخصص مغز و اعصاب، در ارتباط با علل بروز سكته مغزی، توضیحاتی عرضه داد.


فرزاد اشرافی، در گفتگو با خبرنگار مهر، شایع ترین نوع سكته مغزی را ناشی از بسته شدن رگ ها دانست و اظهار داشت: ۲۵ درصد سكته های مغزی ناشی از پارگی رگ و خونریزی مغزی و ۸۵ درصد ناشی از ایجاد لخته در عروق مغزی است. وی در ارتباط با علایم سكته مغزی، اظهار داشت: تاری دید، اختلال در میدان بینایی، اختلال در بلع، اختلال در صحبت كردن، ضعف اندام و فلجی، اختلال در حس اندام، عدم تعادل و اختلال ادراری، همچون علایم بروز سكته مغزی به شمار می روند. اشرافی، ضمن تاكید بر پرهیز از خود درمانی اطرافیان فرد گرفتار سكته مغزی، خاطرنشان كرد: مهم ترین اقدام، تماس با اورژانس ۱۱۵ است. این متخصص مغز و اعصاب، اضافه كرد: اگر بیمار سكته مغزی در كمتر از سه ساعت به بیمارستان برسد، می توان با تزریق نوعی از داروی ضد لخته علایم حیاتی او را تثبیت كرد البته این دارو فقط برای سكته های مغزی در اثر انسداد رگ ها در اثر لخته مؤثر است.
وی، به عوامل افزایش احتمال سكته مغزی اشاره نمود و اظهار داشت: دیابت، چاقی، مصرف دخانیات و الكل و همینطور فشار خون بالا و چربی خون، همچون عوامل افزایش احتمال بروز سكته مغزی است.
اشرافی در مورد كاهش سن سكته مغزی، تصریح كرد: تغییر سبك زندگی و گرایش به سمت مصرف غذاهای آماده، بی تحركی و عواملی از این دست، سبب شده تا میانگین سن سكته مغزی پایین بیاید.
این متخصص مغز و اعصاب با اشاره به اینكه سالانه بیشتر از ۱۲ هزار نفر در كشور گرفتار سكته مغزی می شوند، افزود: یكی از عوامل جلوگیری از بروز سكته مغزی، اهمیت دادن به چكاپ های پزشكی است كه افراد می توانند با انجام آزمایش و كنترل فشار خون، نسبت به جلوگیری از بروز سكته مغزی اقدام نمایند.

1398/10/25
20:16:12
5.0 / 5
4627
تگهای خبر: بیمارستان , پزشك , پزشكی , حیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان