زنگ كرونا در رادیو

زنگ كرونا در رادیو به گزارش بیمارستان دی اطلاع رسانی دقیق و صحیح درباره تدابیر دستگاه های كشور و بسیج امكاناتشان برای مقابله با بیماری كرونا، مأموریت رسانه ای رادیو عنوان شده است كه در این راستا شبكه ها تلاش می كنند برای آگاه سازی و آموزش شیوه های پیشگیری و مقابله با این بیماری نقش خویش را ایفا كنند.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا، رادیو برنامه هایی كه با هدف مبارزه با كرونا در دست تهیه و تولید را به شرح زیر اعلام نمود:
رادیو سلامت پاسخگوی شایعات
شبكه رادیویی سلامت بعنوان نخستین رسانه تخصصی و مرجع در كشور اقدامات اساسی را جهت آگاهی بخشی به هموطنان انجام داده و در دست اقدام دارد كه می توان به سیاستگذاری با سه رویكرد اطلاع رسانی، افزایش آگاهی و آرامش بخشی اشاره نمود.
تغییر كنداكتور برنامه ها به صورت ویژه و جای گذاری بخش های مختلف اطلاع رسانی هر یك ساعت درمورد پیشگیری، مراقبت و كنترل كرونا با حضور متخصصان، پخش پیام های كوتاه بهداشتی به صورت مكرر، طراحی «زنگ كرونا» راس ساعت ۷: ۳۰ دقیقه بامداد از تاریخ اول بهمن ماه با حضور مقامات وزارت بهداشت و اساتید كمیته كشوری جلوگیری از عفونت هر روز از شنبه تا پنج شنبه، طراحی «كمپین كرونا را شكست می دهیم» از تاریخ ۲۸ بهمن با هدف اطلاع رسانی همراه با امیدبخشی و ایجاد فضای مثبت روانی، مطالبه گری از دستگاه های سیاستگذار پدافند غیر عامل، دانشگاههای علوم پزشكی، وزارت بهداشت درمان در حوزه برنامه ها و اقدامات در دست انجام در برنامه «مخاطب خاص» شنبه ساعت ۲۰ تا۲۱، همكاری مستمر و موثر با مراكز شهرستان ها در ساخت آنونس و تهیه پیام های بهداشتی در جهت اطلاع رسانی و افزایش سواد سلامت در مورد جلوگیری از بیماری كرونا بوده است.
طراحی برنامه «پاسخگو» جهت بررسی شایعات و فضاسازی های غیرواقعی درباره كرونا، افزایش دانش درباره جلوگیری از كرونا در برنامه های «فراسو» شنبه تا چهارشنبه با مبحث جلوگیری از بیماری و «بشقاب رنگین كمانی» در مورد تغذیه و افزایش سطح ایمنی هر برنامه ۴۵ دقیقه، طراحی آیتم «آموزش كادر پزشكی» در برخورد با بیمار كرونایی در برنامه «تخصص سپهر دانش» هر روز از شنبه تا چهارشنبه به مدت ۱۵ دقیقه، استفاده از زبان طنز در حوزه اقدامات ضروری در جلوگیری از كرونا در برنامه «نیشتر ونیشگون »از تاریخ ۲۴ و ۲۵ بهمن، تأمین محتوا وطراحی ۳۰ عدد psa در حوزه جلوگیری از كرونا، طراحی آیتم ۳ دقیقه ای «یك نكته یك متخصص» با حضور اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی رشته های مختلف و طراحی اسلاید برای رادیو نما و طراحی پوستر اطلاع رسانی از اقدامات این شبكه رادیویی در جهت افزایش آگاهی است.
استفاده از روانشناسان در برنامه های مجله ای در مورد مهارت كنترل اضطراب و تولید پیام های كوتاه كاربردی برای استفاده در فضای پخش در جهت سیاست های آرامش بخشی بوده است.
همینطور آخرین اخبار، اطلاعیه ها، هشدارها، بایدها و نبایدها و نكات آموزشی از فضای مجازی این شبكه رادیویی منتشر می شود.
رادیو گفت و گو و حضور مستمر كارشناسان علمی

این شبكه رادیویی در برنامه های «روزنه» با كارشناسی پروفسور مسعود مردانی (عضو هیئت علمی دانشگاه، متخصص بیماری های عفونی و عضو كمیته كشوری و آنفولانزا)، دكتر غزاله اسلامیان(متخصص تغذیه و عضو هیئت علمی گروه تغذیه بالینی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی) و دكتر علیرضا ابوالفضلی (رئیس پژوهشكده و مركز تحقیقات سبك زندگی و عض هیئت علمی دانشگاه) و دكتر مسعود مردانی(فوق تخصص بیماری های عفونی و استاد دانشگاه)، دكتر كیانوش جهانپور(سخنگو و مدیر كل روابط عمومی وزارت بهداشت) به مبحث ویروس كرونا، مراقبت و پیشگیری و مخاطرات این ویروس پرداخت.

برنامه های «صبح و گفت و گو» با كارشناسی دكتر ایرج حریرچی (قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی)، دكتر حسین عرفانی (رئیس اداره مراقبت مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت)، دكتر پیام محبی(كارشناس دامپزشكی)، دكتر علیرضا اكبر شاهی(مدیر كل دفتر مدیریت بیماری های طیور)، دكتر كیانوش جهانپور(سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی)، دكتر محمد یزدانی (استاد دانشگاه علوم پزشكی اصفهان)به موضوعات بیماری و ویروس كرونا، كنترل وزارت بهداشت و آمادگی تیم های مبارزه با بیماری های واگیر دار، وضعیت كرونا، انتقال ویروس كرونا از راه پرندگان مهاجر، آمارهای انتشار ویروس كرونا و سفارش های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی پخش گردید.
«رویداد» با كارشناسی دكتر رامین مهمانپرست (سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه) و دكتر محمد علی اسفنانی (مدیر كل تعزیزات حكومتی استان تهران) موضوعاتی همچون بی مسئولیتی جهانی آمریكا در ویروس كرونا و حمله بیو تروریستی به چین و سازمان تعزیزات و كاسبان ویروس كرونا را مورد بررسی قرار داد.
«گفت وگوی اقتصادی» با كارشناسی دكتر مجید رضا حریری (رئیس اتاق بازرگانی ایران و جین)، دكتر مهدی حمزه پور (عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق (ع) و دكتر كیانوش جهانپور (سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی) و محمد رضا سبز علیپور (رئیس مركز تجارت جهانی ایران) به مبحث نتایج ویروس كرونا بر اقتصاد جهان پرداخت.
«گفت و گوی سیاسی» هم با كارشناسی دكتر محسن دیانت (رئیس دانشگاه پیام نور واحد غرب تهران و استاد علوم سیاسی و روابط بین الملل) و دكتر آرش علائ الدینی (عضو هیئت علمی دانشگاه و كارشناس مسائل سیاسی و بین الملل) به مبحث ویروس كرونا و بیو تروریسم در جهان پرداخت.
«بدون خط خوردگی» در گفتگو با دكتر كیانوش جهانپور (سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی)در خصوص آخرین وضعیت بیماری كرونا در كشور صحبت كرد. در فواصل پخش هم فایل های صوتی ضبط شده با كارشناسان و معرفی ویروس كرونا پخش گردید.
همینطور در سایت رادیو گفت و گو ۶ فایل تصویری با موضوعات «نحوه شستن دست ها جهت جلوگیری از ویروس كرونا، چگونه به كرونا مبتلا نشویم ؟، افراد مشكوك به ویروس كرونا برای دادن آزمایش به كجا بروند؟، ۹ نكته طلایی برای مقابله با كرونا، با چه علائمی فورا به پزشك رجوع نماییم ؟، ۷۸۵مورد مشكوك به كرونا » بر روی سایت شبكه و شبكه های اجتماعی به منظور آموزش و اطلاع رسانی مردم در مورد این ویروس بارگزاری شده است..
رادیو ایران و ایران امروز
این شبكه رادیویی در برنامه «خانه و خانواده» به مبحث سرما خوردگی و بیماری های واگیر دار فصل زمستان، تازه ترین اخبار در مورد این ویروس، برنامه صبحگاهی «سلام بامداد به خیر» و «راه شب» در چارچوب اطلاع رسانی و بخش برنامه های مرتبط به مبحث كرونا همینطور در «ایرانشهر» به صورت غیر مستقیم به این مورد می پردازد.
«ایران امروز» به مبحث بازار شب عید و اسفند ماه و اختلال در كسب و كارهای شب عید با عنایت به شیوع ویروس كرونا و هم بازار ماسك های احتكار شده و قیمت های مصوب از جانب ستاد تنظیم بازار و لغو شدن نمایشگاه بهاره از جانب خانه اصناف می پردازد. همینطور در برنامه اقتصادی «نمودار» مباحث تصمیمات سازمان های متولی در باره تولید ماسك، كیت های تشخیصی و كارخانه های تولید ژل های ضد عفونی كننده كه با ۵ برابر ظرفیت عادی مشغول به فعالیت و تولید هستند، مطرح می شود.
رادیو رزش و psa پیشگیری
رادیو ورزش به تولید psa ۳ تا ۵ دقیقه ای و پخش روزانه و تكرار آن با مبحث آشنایی، پیشگیری، مراقبت و... می پردازد. همینطور برنامه روزانه پرسش و پاسخ «مشاور» به مدت ۲۵ دقیقه با هدف آگاه سازی و آرامش بخشی و سفارش های لازم در چارچوب متن وگفتار مجری در برنامه های پرمخاطب شبكه پخش می شود.
رادیو تهران و پویش «ما همدیگر را دوست داریم، دست نمی دهیم»
رادیو تهران در برنامه «تهران كلینیك» با راه اندازی پویش «ما همدیگر را دوست داریم، دست نمی دهیم» به شیوع انتقال ویروس كرونا و راه های جلوگیری از آن اشاره می كند. ضمن اینكه این برنامه با حضور پزشكان سنتی، عفونی و روان شناس و افراد حاذق در این حوزه به بیان آخرین اخبار و اطلاعات پزشكی در این مورد می پردازد.
مجله رادیویی «تهران من» در چارچوب طنز و مصاحبه به بحث كرونا می پردازد. «پارك شهر» هم در بخش های خبری و گفتگو با كارشناسان و ارتباطات تلفنی این مهم را پیگیری می كند.
«تهران تو» مختص مبحث كرونا شده و در «تهران ورزشی» در گفتگو با ورزشكاران به سفارش هایی درمورد استفاده از باشگاه های ورزشی، مراكز و استخر می پردازد.
همینطور مخاطبان این شبكه رادیویی می توانند سوال های خویش را از برنامه «رادیو تهران بپرسید؟» پرسیده و مشكلات خویش را مطرح كنند. «سعادت آباد» هم با دعوت از روانشناسان حاذق با مهارت های كنترل استرس به آرام كردن مردم در مساله كرونا می پردازد.
رادیو معارف و بخش های خبری
در بخش های خبری رادیو معارف مبحث «كرونا» اطلاع رسانی می شود.
برنامه «گفتگوی ۲۱ » با كارشناسی دكتر جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت و «مهربان باشیم » در گفتگوبا دكتر قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشكی قم اطلاعات را به سمع مخاطبان می رساند ضمن اینكه «سلام زندگی» به بررسی مسائل بهداشتی می پردازد.
رادیو اقتصاد و روی خط بازار
این شبكه رادیویی با برنامه های «روی خط بازار» با موضوعات ممنوعیت واردات حیوانات از كشورهای آلوده به كرونا با حضور علیرضا رفیعی پور (رئیس سازمان دامپزشكی) و آغاز ضدعفونی اتوبوس ها و ترمینال های بین راهی با حضور داریوش باقرجوان( مدیر كل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری) و ورود تعزیرات به تجهیزات غیر استاندارد حفاظت شخصی با حضورامیرعباس پور ركنی (رئیس مركز تحقیقات تعلیمات حفاظت شخصی و بهداشت كار وزارت تعاون همینطور « روز از نو» با مبحث بررسی قیمت ماسك با حضور كیانوش جهانپور (رئیس سازمان غذا و دارو) به این مورد پرداخته و می پردازد.
رادیو جوان و كاوشگر
این شبكه رادیویی در برنامه های «كاوشكر»، «جوان ایرانی سلام»، «خط آزاد» و «اینجا شب نیست» همینطور ساخت ۷ آیتم كوتاه و پخش در فواصل به مبحث «كرونا» می پردازد.
رادیو پیام و سلامت باشید
این شبكه رادیویی با طراحی پروژه برنامه های ۱۰۴ ثانیه ای با موضوعات مختلف همچون علمی، اقتصادی و اجتماعی تلاش دارد در كمترین زمان بیشترین اطلاعات را به سمع شنوندگان برساند. یكی از این برنامه ها «با رادیو پیام سلامت باشید» با هدف افزایش اطلاعات و آگاهی مخاطب در حوزه سلامت جسمی و روحی است كه پخش آن از هفتم بهمن ماه با مبحث مبارزه با شیوع ویروس كرونا شروع شده است.
علاوه بر این در فواصل بخش ها مطالب كوتاه در حوزه جلوگیری از كرونا پخش می شود.
رادیو نمایش هم با تولید برنامه های كوتاه با محور اطلاع رسانی به این مورد می پردازد. همینطور رادیو فرهنگ به پخش صحبت های وزیر بهداشت درمورد كرونا می پردازد.1398/12/09
14:46:02
5.0 / 5
4009
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان