رئیس سازمان تداركات پزشكی هلال احمر خبر داد

واردات تامیفلو و توزیع در مراكز درمانی و شبكه داروخانه ای كشور

واردات تامیفلو و توزیع در مراكز درمانی و شبكه داروخانه ای كشور به گزارش بیمارستان دی رئیس سازمان تداركات پزشكی هلال احمر اظهار داشت: واردات داروی تامیفلو می تواند افزایش نیاز بوجود آمده به این دارو را در بازار كنترل و زمینه كاهش نگرانی مردم را فراهم آورد.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا، حسن صفاریه از واردات داروهای در رابطه با اپیدمی كرونا بر مبنای نیازهای اعلام شده و موجود در بازار توسط این سازمان اطلاع داد و اعلام نمود: باآنكه داروی تامیفلو الان از پروتكل درمانی وزارت بهداشت خارج شده اما درخواست های مردمی برای دریافت این دارو همچنان زیاد است. الان شاهد التهاب و صف های طولانی برای دریافت آن در داروخانه های مختلف كشور هستیم و باوجود اینكه كارشناسان وزارت بهداشت تأثیر این دارو را در درمان اپیدمی كرونا به صورت علمی تایید نمی كنند، اما به جهت حساسیت بوجود آمده در افكار عمومی، عده ای درحال سودجویی در این حوزه هستند. بنابراین سازمان تداركات پزشكی با هماهنگی وزارت بهداشت و دریافت مجوزهای ذیربط مبادرت به واردات و تأمین این دارو كرده كه در طول سال هم مصارف مختلف درمانی همچون برای درمان بیماری آنفولانزا دارد.
رئیس سازمان تداركات پزشكی اضافه كرد: این دارو در اختیار وزارت بهداشت قرار می گیرد و در مراكز درمانی و شبكه داروخانه ای كشور توزیع خواهد شد.
بر مبنای اعلام پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، ایشان در ادامه با تاكید بر نقش مهم داروخانه های جمعیت هلال احمر بعنوان یكی از بازوهای نظام دارویی كشور، افزود: شبكه داروخانه های كشور بخش خصوصی و دولتی همواره در كنار یكدیگر پاسخگوی نیاز بیماران بوده و در اپیدمی پیش آمده هم با تمام توان تلاش كردند تا نیاز بیماران را تأمین كنند.1398/12/26
23:01:13
5.0 / 5
3249
تگهای خبر: التهاب , بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان