ادامه غربالگری كرونا در مبادی شهرهای استان مركزی

ادامه غربالگری كرونا در مبادی شهرهای استان مركزی به گزارش بیمارستان دی مركزی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مركزی با اشاره به اینكه هلال احمر از 10 روز پیش غربالگری و پایش را در ورودی و خروجی شهرها آغاز نموده و اینكار از روز گذشته با حضور سایر ارگان ها ادامه یافته است، اظهار داشت: مقرر شده كه استان از پذیرش مسافر اجتناب كند كه جلوگیری از ورود مسافرین توسط نیروی انتظامی انجام می شود.


محمد محمدی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: باتوجه به هماهنگی انجام شده در سطح وزارت بهداشت و جمعیت هلال احمر، مقرر شد در ورودی ها و خروجی های شهرها اكیپ های غربالگری مستقر شوند كه در این اكیپ ها علاوه بر هلال احمر نیروهایی از مركز بهداشت و دانشگاه علوم پزشكی و نیروی انتظامی نیز حضور دارند.
وی با اشاره به اینكه این طرح از روز گذشته به صورت جدی تر پیگیری می شود، اضافه كرد: در این طرح غربالگری و تب سنجی انجام شده و افراد مشكوك شناسایی و برای ادامه روند و پیگیری درمان به مركز بهداشت معرفی خواهند شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مركزی اشاره كرد: هم اكنون ۲۱ ایستگاه و پایگاه در سراسر استان فعال می باشند كه طبق برنامه ریزی های صورت گرفته این ایستگاه ها به ۲۴ پایگاه افزایش پیدا خواهدنمود.
محمدی با اشاره به اینكه در هر پایگاه ۴ نفر از نیروهای هلال احمر مستقر هستند، اظهار داشت: البته غربالگری و تب سنجی در مبادی شهرها توسط هلال احمر از ۱۰ روز پیش شروع شده اما این مبادرت به صورت رسمی و با حضور سایر ارگان ها از روز گذشته شروع شده و به طور قطع تا ۱۵ فروردین ماه ادامه دارد، همین طور در صورت ضرورت تا زمان از بین رفتن قطعی ویروس كرونا طرح غربالگری ادامه پیدا خواهدنمود.
وی افزود: این طرح حدودا جایگرین طرح های امداد و نجات و ایمنی سلامت نوروزی است و مقرر شده كه استان از پذیرش مسافر اجتناب كند كه جلوگیری از ورود مسافرین توسط نیروی انتظامی انجام می شود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مركزی درباب فعالیت خیرین استان نیز بیان كرد: یكی از خیران استان تابحال ۲۰۰ میلیون تومان محلول ضدعفونی سطوح در اختیار هلال احمر قرار داده است كه رد بطری های یك لیتری بسته بندی می شود.
محمدی با اشاره به اینكه بطری های مورد استفاده نیز توسط خیران خریداری شده و در مجموع تابحال حدود ۵۰۰ میلیون تومان از طرف خیران كمك صورت گرفته افزود: تابحال ۲۰۰هزار بطری یك لیتری به صورت رایگان در سطح استان توزیع شده و هدفگزاری توزیع یك میلیون بطری یك لیتری در دستور كار قرار دارد. این اقدام خیران استان مركزی در امتداد مبارزه با ویروس كرونا در كشور بی نظیر بوده است.
منبع:

1398/12/29
16:01:44
5.0 / 5
3444
تگهای خبر: امداد , بهداشت , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان