وزیر بهداشت تاكید كرد

بیماران كرونا نباید مستقیم از بیمارستان به منزل بروند

بیماران كرونا نباید مستقیم از بیمارستان به منزل بروند به گزارش بیمارستان دی وزیر بهداشت، اظهار داشت: مهم ترین كار ما در مقابله با بیماری كووید19 این است كه در مراحل ابتدایی، افراد مشكوك غربالگری شوند.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از مهر، سعید نمكی، اضافه كرد: مهم ترین كار ما در مقابله با بیماری كووید ۱۹ این است كه در مراحل ابتدایی، افراد مشكوك غربالگری شوند و حلقه آلودگی از غیر آلودگی جدا شود. طرح بسیج ملی مقابله با كرونا را باید در تمام كشور به صورت كامل اجرا نماییم و باید به غربالگری و پیشگیری، بهای بیشتری دهیم و موارد مشكوك و مثبت را پیش از نیاز به بیمارستان و خدمات درمانی، شناسایی و ایزوله نماییم.

وی بیان داشت: نباید بیماران كووید ۱۹ را پس از ترخیص از بیمارستان، مستقیماً به منزل بفرستیم و این افراد باید حتما در فضاهای نقاهتگاهی چند روزی نگهداری شوند تا عاری از ویروس كرونا شوند و بعد به جمع خانواده های شأن بازگردند.

وزیر بهداشت اشاره كرد: نقش روانپزشكان و روانشناسان در پدیده شیوع كووید ۱۹ در كشور بسیار مهم و اساسی است چون اضطراب و ترس از بیماری، به شدت سبب ضعف سیستم ایمنی بدن می شود و خوشحالیم كه در بعضی از مراكز درمانی به این حوزه، توجه ویژه ای شده است.


منبع:

1399/01/03
20:35:53
5.0 / 5
3292
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان