FDA تست بزاق تشخیص كووید-19 را تایید نمود

FDA تست بزاق تشخیص كووید-19 را تایید نمود بیمارستان دی: سازمان غذا و داروی آمریكا (FDA) تست بزاق را برای تشخیص بیماری كووید-19 تایید نمود.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا، سازمان غذا و دارو آمریكا انجام تست بزاق برای تشخیص بیماری كووید-۱۹ را كه توسط پژوهشگران دانشگاه راتگرز و چند گروه دیگر ارائه شده بود مورد تایید قرار داد. این اولین تست بزاق برای تشخیص این بیماری است كه موفق به دریافت مجوز این سازمان شده است.
این نوع تست جدید بزاق شرایطی را فراهم می سازد تا جمعیت بیشتری از افراد تحت تست های تشخیصی كروناویروس قرار گیرند. روش های فعلی در تشخیص بیماری كووید-۱۹ سواب بینی و حلق است.
پژوهشگران آمریكایی اظهاركردند: تاثیر تایید این تست تشخیصی توسط سازمان غذا و داروی كشور حائز اهمیت می باشد. با انجام این تست دیگر كادر درمان هنگام نمونه برداری از حلق و بینی در معرض مبتلاشدن به بیماری قرار نمی گیرند.
به گزارش بیمارستان دی به نقل از rutgers.edu، بگفته پژوهشگران با این روش می توان تعداد افرادی كه روزانه مورد آزمایش قرار می گیرند افزایش داد چونكه نمونه گیری بزاق توسط خود بیمار سریع تر انجام گرفته و نسبت به سواب بینی و حلق مقیاس پذیرتر است.
منبع:

1399/01/29
21:00:38
5.0 / 5
3276
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان