مدیر گروه سلامت محیط كار بهداشت استان خوزستان:

خوزستان همزمان با شیوع ویروس كرونا وارد فاز اول بیماری روده ای شد

خوزستان همزمان با شیوع ویروس كرونا وارد فاز اول بیماری روده ای شد به گزارش بیمارستان دی مدیر گروه سلامت محیط كار بهداشت استان خوزستان اظهار داشت: هم زمان با شیوع بیماری كرونا، در این استان وارد فاز اول بیماری روده ای شدیم.به گزارش بیمارستان دی به نقل از مهر، فرهاد صفدری ظهر امروز در حاشیه انعقاد تفاهم نامه با سپاه حضرت ولی عصر (عج) خوزستان و نشست خبری، اظهار نمود: حجم آب مورد نیاز اهواز در خیلی از نقاط با افت فشار و کمبود مواجه می باشد.
وی اضافه کرد: وقتی پمپ ها هم زمان کار می کنند و در عین حال شبکه فاضلاب اهواز فرسوده و پوسیده است، موجب ورود آلودگی های احتمالی به داخل شبکه می شود و یکی از تبعات آن شکایت های مردمی از بوی بد فاضلاب است.
مدیر گروه سلامت محیط کار بهداشت اشاره کرد: هم زمان با کووید ۱۹ وارد فاز اول بیماری روده ای شدیم بدین سبب باید به رعایت نکات بهداشتی بیش از هر زمان دیگری توجه ویژه داشته باشیم.
صفدری عنوان کرد: از مسئولان آبفا تقاضا داریم که به رفع کمبود حجم آب مصرفی و همین طور بهبود جنبه های زیباشناختی آب مثل رفع کدورت و بوی بد آب روی بیاورند تا مردم به منابع غیرمطمئن برای تامین آب آشامیدنی روی نیاورند.
وی تصریح کرد: در بعضی مناطق بالا زدگی فاضلاب هم داریم که در صورت انجام نشدن وظیفه های قانونی از طرف آبفا مراکز بهداشت موظف به پیگیری حقوقی هستند.
مدیر گروه سلامت محیط کار بهداشت درباب مشکلات آب آشامیدنی منطقه عین دو اظهار داشت: گزارش فوری وضعیت سلامت آب استان به معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز ارائه شده و در خیلی از مناطق اهواز هم در بدنه آب (حجم آب) و هم در زمینه فاضلاب نگرانی جدی وجود دارد.
صفدری افزود: وجود بوی فاضلاب در نقاط گوناگون می تواند ناشی از کمبود بدنه آب (حجم) و فعالیت پمپ ها باشد، همچون مسائلی هستند که باید هرچه سریع تر حل شوند.
وی در آخر درباب فعالیت زباله گردها در اهواز اظهار داشت: این مساله نیز باید فوری از طرف شهرداری تعیین تکلیف شود؛ بهداشت بعنوان نهاد دارای وظایف مشخص دراین زمینه است و موضوع را در مجامع قضائی و همین طور ستاد استانی کرونا مطرح کرده است.


منبع:

1399/02/11
11:22:51
5.0 / 5
2803
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان