زولبیا بامیه شیرین اما سبب تلخ كامی

زولبیا بامیه شیرین اما سبب تلخ كامی به گزارش بیمارستان دی مازندران یك متخصص طب ایرانی دانشكده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشكی بابل اظهار داشت: به صورت مكرر زولبیا بامیه های خام داخل روغنی كه در دمای بسیار بالا بیش از دو ساعت در حال جوش است، ریخته می شود كه در این وضعیت، درصد ماده بسیار خطرناكی به نام پراكسید در روغن بالا رفته كه عامل مهمی در افزایش احتمال مبتلاشدن به بیماری ها همچون سرطان، بیماری های روماتیسمی، بیماری های پوستی، پیری زودرس و غیره خواهد بود.


دکتر مرتضی مجاهدی درباب مصرف زولبیا بامیه های شیرین بامداد امروز در جع خبرنگاران اظهار نمود: خیلی از زولبیا بامیه های تولید شده یا روغن هایی که در آنها زولبیا بامیه تهیه می شود، چندین برابر میزان استاندارد پراکسید داشتند.
وی اشاره کرد: میزان استاندارد پراکسید در اینگونه روغن ها باید حدود ۵ میلی اکیوالان در کیلوگرم باشد ولی گاهی تا ۶۵ میلی اکی والان در کیلوگرم گزارش شده است.
این متخصص طب ایرانی اشاره کرد: قنادی های اخلاق مدار، روغن حاصل از چندین بار استفاده را جهت مصارف صنعتی مانند تهیه صابون از چرخه تهیه شیرینی خارج می کنند.
دکتر مجاهدی اظهار داشت: اما مراکز سودجو که به دور از چشم مجموعه های نظارتی این روغن خطرناک را در تهیه انواع شیرینی ها استفاده می نمایند.1399/02/18
13:32:12
5.0 / 5
2898
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان