تنها 46 درصد تهرانی ها كرونا را خطرناك تلقی می كنند

تنها 46 درصد تهرانی ها كرونا را خطرناك تلقی می كنند بیمارستان دی: فرمانده عملیات مدیریت بیماری كرونا در كلان شهر تهران با اشاره به اینكه طبق آخرین نظرسنجی ها تنها ۴۶ درصد مردم تهران نسبت به بیماری كرونا احساس خطر می كنند، خواهان تلاش رسانه ها برای تغییر نگرش مردم در این زمینه شد.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی در یک گفت و گوی زنده تلویزیونی اظهار نمود: در ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان های تهران ۲۰۱ بیمار جدید در بخش های عادی و ۷۲ بیمار در بخش های ویژه بستری شدند.

وی اضافه کرد: ۳۸۲ بیمار هم ترخیص شدند، تعداد مراجعین سرپایی به بخش های درمانی در طول ۲۴ ساعت گذشته ۹ درصد کاهش داشته است و در حوزه بهداشتی مراجعین از نظم مناسب تری برخوردار شدند.

دکتر زالی افزود: فراز و فرودهایی که در نگرش و بینش شهروندان تهرانی نسبت به خطرات کووید ۱۹ وجود دارد در رفتارهای بهداشتی و رعایت پروتکل ها بسیار تأثیر گذار است.

وی با اشاره به نتایج نظرسنجی های انجام شده در ستاد مقابله با کرونا، خاطرنشان کرد: در اواخر فروردین ماه بالغ بر ۷۱ درصد مردم کلان شهر تهران بیماری کرونا را برای خود و خانواده شان بسیار خطرناک تلقی می کردند.

دکتر زالی اضافه کرد: نتایج آخرین نظرسنجی انجام شده در تهران که نیمه اول اردیبهشت ماه انجام شده از آن حکایت می کند که متاسفانه تنها ۴۶ درصد از مردم تهران بیماری کرونا را خطرناک تلقی می کنند و به نظر می آید در بینش شهروندان تهرانی در ایام اخیر تغییری اتفاق افتاده است.

وی تصریح کرد: ضروریست عزیزان ما در صدا و سیما و رسانه های مختلف و همینطور شهروندان به این بیماری توجه خاص داشته باشند.

دکتر زالی با اشاره به اینکه کماکان کرونا یک بیماری خطرناک تلقی می شود، اضافه کرد: شرایط کلان شهرهایی همچون تهران شکننده تلقی می شود و نیازمند این هستیم که باردیگر با طراحی برخی برنامه ها و رعایت دقیقتر و سختگیرانه تر پروتکل های بهداشتی شاهد تغییر منطقی نگرش شهروندان نسبت به خطرناک بودن بیماری کرونا باشیم.

وی درباره انتشار برخی شایعات در خصوص شیوع بیماری کوازاکی با عنوان بیماری کرونای کودکان، خاطرنشان کرد: مطالعات آماری تهران در طول اسفندماه و از آغاز سال تابحال نشان داده است که موارد ابتلای کرونا در کودکان نسبتا نادر است. خوشبختانه در اغلب موارد ابتلای کودکان در ایران موارد بسیار خفیف بوده است.

وی اضافه کرد: عاملی که باعث نگرانی خانواده ها شده عرضه برخی گزارشات از نیویورک، اسپانیا و لندن در خصوص مشاهده موارد کوازاکی در کودکان است. از طرفی فصل شیوع سندرم کاوازاکی اواخر زمستان و اوایل بهار است و همزمانی آن با بیماری کرونا منجر به نگرانی شده است.

دکتر زالی با اشاره به اینکه بیماری درمان پذیر کاوازاکی، بیماری التهابی عروقی در کودکان زیر ۵ سال و بیشتر در پسربچه ها است، افزود: علت این بیماری ناشناخته است و برخی اوقات زمینه ژنتیکی در بروز آن موثر است. تبی که بیشتر از ۵ روز طول کشیده باشد، بروز عارضه های پوستی شبیه مخملک، تورم در دست و پا و پوسته ریزی کف دست و پا و قرمز زبان همچون علایم آن است.

دکتر زالی افزود: به هیچ وجه شهروندان نباید تصور کنند در شرایط افول قطعی این بیماری هستیم و اوضاع عادی شده است. باید کما فی السابق ملاحظات بهداشتی را موردت وجه ویژه قرار دهند و در زمان حضور در اجتماعات بیشتر از هر زمان های فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند.

منبع:

1399/02/23
23:56:15
5.0 / 5
2533
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان