افتخارات پیوند اعضا در ایران از زبان وزیر بهداشت

افتخارات پیوند اعضا در ایران از زبان وزیر بهداشت به گزارش بیمارستان دی وزیر بهداشت اظهار داشت: خوشبختانه امروز جمهوری اسلامی ایران در شهرهای مختلف همچون شیراز، تهران و سایر مناطق كشور یكی از موفق ترین كشورهای منطقه در زمینه پیوند اعضا است. امروز در كشور ۳۲ مركز پیوند كلیه، ۱۱ مركز پیوند كبد، ۹ مركز پیوند قلب، سه مركز پیوند ریه و دو مركز پیوند پانكراس فعال می باشند.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی در پیام تصویری خود به هفدهمین مراسم بزرگداشت پیوند اعضا مصادف با روز ملی اهدای عضو، تصریح کرد: پیوند اعضا در ایران بعنوان یک حرکت بزرگ در عرصه های بین المللی می درخشد. تا امروز بیشتر از ۲۲ هزار و ۵۰۰ پیوند اعضا شامل پیوند های کلیه، کبد، قلب، پانکراس، ریه و روده در کشور انجام شده که واقعا اتفاق و افتخار بزرگی است.
وی ادامه داد: سال قبل حدود ۲۵۰۰ بیمار در کشور از خدمات پیوند اعضا بهره مند شدند که افتخاری برای جامعه پزشکی کشور است گرچه هنوز تعداد پیوند اعضا در ایران بالا نیست اما با پادرمیانی، عشق و پیگیری های مستمر بعضی از بزرگان رشد قابل توجهی داشته و بیشتر از ۶۰ درصد از پیوند ها را از افراد گرفتار مرگ مغزی شده، انجام می شود که این رقم، قبلا بسیار پایین بود.
وزیر بهداشت اظهار داشت: بنده بعنوان خدمتگزار کوچک همه در وزارت بهداشت، از یکایک افرادی که در این راه پر خیر با علاقه وافر و عاشقانه در این راه گام نهادند و کار را پیش بردند تشکر می کنم و امروز شاهد شکوفایی پیوند اعضا در کشوری هستیم که مردم آن بخاطر کوچک ترین اعمال جراحی، باید به خارج از کشور اعزام می شدند و امروز با ارزان ترین قیمت، با حمایت دولت و پوشش بیمه ای، گرانبها ترین خدمات بهداشتی و درمانی به مردم در حوزه پیوند اعضا انجام می شود.
وی خاطرنشان کرد: در سالهای پر فراز و نشیب به در کنار بعضی از بنیانگذاران این حرکت بزرگ و ملی همچون دکتر نوبخت و دکتر فاضل و خانم دکتر نجفی زاده، خیرین و هیات امنای سازمان های مردم نهاد حضور داشتم و آنها این حرکت بسیار بزرگ و ستودنی را بناد نهادند و امروز خیرات و برکات این حرکات بزرگ را می بینیم.
بنابر اعلام وبدا، نمکی تصریح کرد: بیماری کرونا با همت، غیرت، شجاعت و همدلی همگانی و مشارکت مردم مدیریت شد و در این حوزه به نقاط بسیار خوبی می رسیم و از فاز مدیریت به فاز کنترل رسیدیم و در بیشتر از ۹۰ درصد از استانهای کشور به فاز مهار این بیماری رسیده ایم که این هم نمودی از حرکت بزرگ ملتی است که همواره در ایام سخت در کنار همدیگر، حماسه آفریدند.



1399/03/01
12:55:07
5.0 / 5
2346
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان