بستری ۲۶۵ بیمار كرونایی جدید در بیمارستان های تهران

بستری ۲۶۵ بیمار كرونایی جدید در بیمارستان های تهران به گزارش بیمارستان دی فرمانده ستاد مقابله با كرونا ویروس در كلانشهرتهران با اشاره به افزایش نسبی موارد جدید بستری بیماران كرونایی از بستری شده ۲۶۵ مورد جدید كرونا در بخش های عادی و ویژه بیمارستان های تهران و ترخیص ۲۹۵ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته در استان تهران اطلاع داد.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا، دکتر زالی در اینباره اظهار داشت: آمار بیماران جدید کرونایی بستری در بخش های عادی به ۲۰۰ مورد افزایش یافته است و ۶۵ نفر هم در بخش های ویژه بستری شدند که نسبت به ۴۸ ساعت گذشته تعداد موارد جدید با شیب ملایم وافزایش نسبی روبرو بوده است.
وی توجه به تحلیل های آماری ۲۴ ساعت آینده را ضروری برشمرد و اظهار داشت: گاهی در تهران به صورت سینوسی شاهد موج های آماری بیماران بودیم اما تحلیل آمار ۲۴ ساعت آینده مشخص می کند که این تغییر، گذرا و مقطعی است یا از ثبات برخوردار خواهد بود.
وی رعایت بهداشت فردی، فاصله گذاری اجتماعی و عدم تردد غیر ضروری در سطح شهر بخصوص از جانب افراد پرخطر را سه عامل مهم در کاهش و جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری برشمرد.
دکتر زالی با اشاره به رابطه مستقیم حضور در مراکز پرتردد و مبتلا شدن به بیماری تصریح کرد که برپایه آمارهای اعلام شده از جانب وزارت بهداشت حمل و نقل عمومی سهم بسیار بالایی در انتقال بیماری کرونا در کلانشهرها برعهده دارد.
فرمانده ستاد مقابله با کرونا درکلانشهر تهران به همشهریان سفارش کرد استفاده از ماسک را حتما جدی بگیرند چونکه تنها راهی است که می تواند از ابتلای افراد به بیماری کرونا جلوگیری کند.
وی در اینباره اضافه کرد: دو فردی که در مترو در مقابل یکدیگر ایستاده اند اگر هر دو از ماسک مناسب استفاده کنند احتمال انتقال بیماری به آنان زیر ۵ درصد است.
وی سن فرد، زمان مواجهه، میزان مواجهه و میزان سلامتی فرد را همچون شاخص های خطر در مبتلا شدن به بیماری کرونا برشمرد و تصریح کرد رعایت احتیاطات و ملاحظات بهداشتی می تواند میزان خطر را مشخص نماید.
برپایه گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و به قول دکتر زالی در زمان اپیدمی ها تمام فعالیتهای اجتماعی می توانند بالقوه خطرناک باشند مگر آن که ملاحظات بهداشتی در آنها لحاظ شود و زمان طولانی حضور در اجتماع، تراکم بیشتر جمعیتی و عدم فاصله گذاری اجتماعی جزو مواردی به شمار می آیند که سبب افزایش این خطر می شود.
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در خاتمه سخنان خود تسامح در رعایت بهداشت فردی و وسایل حفاظت فردی و فاصله گذاری اجتماعی را مهمترین راهبرد خطرناک در اپیدمی ها برشمرد که می تواند سبب خسران شود و از همشهریان خواست همچنان به ملاحظارت بهداشتی توجه ویژه داشته باشند.




1399/03/08
13:29:43
5.0 / 5
2622
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان