آخرین آمارهای پاندمیِ كرونا

بیشتر از ۲۲ و هشت دهم میلیون بیمار كووید-۱۹ در جهان

بیشتر از ۲۲ و هشت دهم میلیون بیمار كووید-۱۹ در جهان به گزارش بیمارستان دی شمار مبتلایان به كروناویروس جدید در جهان تابحال به ۲۲ میلیون و ۸۶۲ هزار و ۴۶۵ نفر رسیده و مرگ ۷۹۷ هزار و ۱۱۷ نفر هم در اثر این بیماری تأیید شده است.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۱۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد. همینطور بنا بر تازه ترین آمارها ۱۵ میلیون و ۵۱۷ هزار و ۶۹۴ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ تابحال بهبود یافته اند.
در بین شش میلیون و ۵۴۷ هزار و ۶۵۴ مورد ابتلای فعال در سرتاسر جهان، ۹۹ درصد موارد یعنی شش میلیون و ۴۸۵ هزار و ۸۰۶ نفر وضعیت خفیف داشته اند و تنها ۶۱ هزار و ۸۴۸ مورد معادل یک درصد از کل موارد در وضعیت وخیم قرار دارند.
همینطور از ۱۶ میلیون و ۳۱۴ هزار و ۸۱۱ پرونده مختومه بیماران مبتلا به کرونا، ۱۵ میلیون و ۵۱۷ هزار و ۶۹۴ نفر معادل ۹۵ درصد از موارد بهبود یافته و ۷۹۷ هزار و ۱۱۷ نفر معادل پنج درصد از موارد جان خویش را از دست داده اند.
آمریکا با بیشتر از ۵.۷ میلیون مبتلا همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود مختص کرده است.
هم اکنون سه کشور آمریکا، برزیل و هند به ترتیب در رتبه های اول تا سوم، کشورهایی هستند که بالای دو میلیون مبتلا به کووید-۱۹ را در آمارهای رسمی خود گزارش کرده اند.
همینطور بعد از ایالات متحده کشورهای برزیل، مکزیک، هند و انگلیس به ترتیب بیشترین شمار قربانیان این بیماری را به خود اختصاص داده اند.
بنا بر گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنا بر گزارش های رسمی بالاترین آمارها را داشته اند تا بامداد امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا پنج میلیون و ۷۴۶ هزار و ۲۴۲ مبتلا، ۱۷۷ هزار و ۴۲۴ قربانی
۲. برزیل سه میلیون و ۵۰۵ هزار و ۹۷ مبتلا، ۱۱۲ هزار و ۴۲۳ قربانی
۳. هند دو میلیون و ۹۰۵ هزار و ۸۲۳ مبتلا، ۵۴ هزار و ۹۷۵ قربانی
۴. روسیه ۹۴۲ هزار و ۱۰۶ مبتلا، ۱۶ هزار و ۹۹ قربانی
۵. آفریقای جنوبی ۵۹۹ هزار و ۹۴۰ مبتلا، ۱۲ هزار و ۶۱۸ قربانی
۶. پرو ۵۶۷ هزار و ۵۹ مبتلا، ۲۶ هزار و ۶۵۸ قربانی
۷. مکزیک ۵۴۳ هزار و ۸۰۶ مبتلا، ۵۹ هزار و ۱۰۶ قربانی
۸. کلمبیا ۵۱۳ هزار و ۷۱۹ مبتلا، ۱۶ هزار و ۱۸۳ قربانی
۹. اسپانیا ۴۰۴ هزار و ۲۲۹ مبتلا، ۲۸ هزار و ۸۱۳ قربانی
۱۰. شیلی ۳۹۱ هزار و ۸۴۹ مبتلا، ۱۰ هزار و ۶۷۱ قربانی)
بعد از آن ایران با ۳۵۲ هزار و ۵۵۸ مبتلا و ۲۰ هزار و ۲۶۴ قربانی کرونا در رتبه یازدهم کشورهای درگیرِ این بیماری قرار گرفته است.
سپس کشورهای انگلیس با ۳۲۲ هزار و ۲۸۰ مبتلا، آرژانتین با ۳۲۰ هزار و ۸۸۴ مبتلا، عربستان سعودی با ۳۰۳ هزار و ۹۷۳ مبتلا، پاکستان با ۲۹۱ هزار و ۵۸۸ مبتلا، بنگلادش با ۲۸۷ هزار و ۹۵۹ مبتلا، ایتالیا با ۲۵۶ هزار و ۱۱۸ مبتلا، ترکیه با ۲۵۴ هزار و ۵۲۰ مبتلا، آلمان با ۲۳۱ هزار و ۲۸۴ مبتلا، فرانسه با ۲۲۹ هزار و ۸۱۴ مبتلا، عراق با ۱۹۲ هزار و ۷۹۷ مبتلا، فیلیپین با ۱۷۸ هزار و ۲۲ مبتلا، اندونزی با ۱۴۷ هزار و ۲۱۱ مبتلا، کانادا با ۱۲۳ هزار و ۸۷۳ مبتلا، قطر با ۱۱۶ هزار و ۲۲۴، بولیوی با ۱۰۶ هزار و ۶۵ مبتلا، اکوادور با ۱۰۵ هزار و ۵۰۸ مبتلا و قزاقستان با ۱۰۴ هزار و ۷۱ مبتلا تابحال بیشتر از ۱۰۰ هزار مورد مبتلا شدن به کووید ۱۹ را در آمارهای ملی خود گزارش کرده اند.
منبع:

1399/05/31
12:12:23
5.0 / 5
1946
تگهای خبر: امداد , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان