سیر نزولی انتشار كرونا در استرالیا

سیر نزولی انتشار كرونا در استرالیا به گزارش بیمارستان دی مقامات استرالیا ضمن خبر دادن از ۱۷ مورد مرگ و میر جدید ناشی از كووید-۱۹ اعلام نمودند كه روند شیوع این عفونت در ایالتِ ویكتوریا كه به شدت درگیر كرونا بوده و مركز اصلی قربانیان این بیماری به حساب می آید، نزولی شده است.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا، به غیر از ایالت ویکتوریا که بیشتر از ۸۰ درصد از مرگ و میرهای ناشی از کرونای استرالیا را به علت موج دوم عفونت ها دربرمی گیرد، این کشور تا حد زیادی از شمار زیاد قربانیان نسبت به خیلی از کشورها جلوگیری کرده و با حدود ۲۴ هزار و ۵۰۰ مورد مبتلا شدن تنها ۵۰۲ مرگ و میر ناشی از کرونا را به ثبت رسانده است.
در سطح جهانی حدودا ۵۹۰۰ نفر در هر ۲۴ ساعت جان خویش را به علت مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ ناشی از کروناویروس جدید از دست می دهند.
دنیل اندروس، فرماندار ایالت ویکتوریا اعلام نموده است این ایالت که تقریباً در نیمه راه شش هفته قرنطینه است، ۲۰۸ مورد ابتلای جدید به کرونا را در ۲۴ ساعت گذشته تأیید کرده است. وی اظهار داشت که این بالاتر از ۱۸۲ مورد جدیدی است که روز گذشته (شنبه) گزارش شده است اما همچنان پایین تر از میانگین هفتگی است.
اندروس به خبرنگاران اظهار داشت: ما می خواهیم این موج دوم را شکست دهیم و سپس قادر خواهیم بود تا روند بازگشایی را شروع نماییم. وی ادامه داد: باآنکه ما نمی توانیم تاریخ مشخصی را به مردم اعلام نماییم اما هدف مان بازگشت به زندگی عادی تا آخر سال است.
اندروس اذعان داشت که ۱۱ مورد از ۱۷ مرگ و میر تأیید شده ناشی از کروناویروس در ۲۴ ساعت تا یکشنبه مربوط به انتشار ویروس در مراکز مراقبت از سالمندان بوده است.
ایالت همسایه ویکتوریا، نیو ساوث ولز، پرجمعیت ترین و ایالت شمال شرقی کوئینزلند هم مجموعا پنج مورد ابتلای جدید را برای امروز (یکشنبه) گزارش دادند. استرالیای غربی هم یک مورد ابتلای جدید به کرونا را گزارش کرد که نخستین مورد تایید شده از روز چهارشنبه است.
بنا بر گزارش رویترز، با نزولی شدن روند شیوع بیماری کووید-۱۹ دولت های ایالتی و فدرال استرالیا در حال بحث و گفتگو در مورد کاهش محدودیتهای بازگشت هفتگی ۴۰۰۰ استرالیایی به کشور هستند تا بازگرداندن سریع تر افراد در خارج از کشور به استرالیا را تسهیل کنند.
منبع:

1399/06/02
20:20:30
5.0 / 5
2061
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان