سالاری خبر داد

افزایش حقوق پرستاران سازمان تأمین اجتماعی

افزایش حقوق پرستاران سازمان تأمین اجتماعی به گزارش بیمارستان دی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از افزایش حقوق پرستاران این سازمان آگاهی داد و اظهار داشت: حقوق پرستاران سازمان تامین اجتماعی مشابه با وزارت بهداشت می شود.به گزارش بیمارستان دی به نقل از مهر، مصطفی سالاری در جلسه ای با اعضای هیأت مدیره سازمان نظام پرستاری تصریح کرد: پس از وزارت بهداشت بیشترین تعداد پرستاران با سازمان تأمین اجتماعی همکاری دارند و ۱۶۵۰۰ پرستار در مراکز درمانی تأمین اجتماعی سراسر کشور مشغول خدمت رسانی به بیماران هستند.
وی با اشاره به اینکه تعداد زیادی از پرستاران شاغل در مراکز درمانی دولتی و خصوصی هم بیمه شده سازمان تأمین اجتماعی هستند، اظهار داشت: در مجموع ۷۰ هزار پرستار تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی قرار دارند.
سالاری با اشاره به برگزاری آزمون استخدامی سازمان تأمین اجتماعی در ماه گذشته تصریح کرد: با جذب و به کارگیری پرستاران پذیرفته شده در این آزمون که در حال انجام می باشد، شاهد کاهش فشار کاری پرستاران و بهبود شاخص تعداد پرستار نسبت به تخت های بستری خواهیم بود.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی توسعه خدمات درمانی این سازمان را بر مبنای سطح بندی مراکز درمانی کشور عنوان نمود و اظهار داشت: بر مبنای مطالعات انجام شده در سازمان تأمین اجتماعی و وزارت بهداشت، توسعه خدمات درمانی بر مبنای اولویت و به منظور تحقق عدالت در دسترسی به خدمات مورد توجه قرار می گیرد.
سالاری از نهایی شدن مطالعات مربوط به سطح بندی مراکز درمانی اطلاع داد و اظهار داشت: بر مبنای برنامه ریزی صورت گرفته به بیمارستان های موجود سازمان تأمین اجتماعی ۵۵۰ تخت اضافه می نماییم و توسعه و تجهیز مراکز موجود را با جدیت پیگیری می نماییم.
جذب ۲۶۵۰ پرستار جدید در سازمان تأمین اجتماعی
امیرعباس منوچهری، معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی هم در این نشست اظهار داشت: حدود ۱۶۵۰۰ پرستار در بیمارستان های تأمین اجتماعی سراسر کشور مشغول به کار هستند و مجموع تخت های بستری بیمارستان های تأمین اجتماعی ۹۲۰۰ تخت است و در مجموع از نظر شاخص تعداد پرستاران به نسبت تخت بیمارستانی در شرایط قابل قبولی قرار داریم و کمبود نیروی جدی در بخش پرستاری وجود ندارد.
وی از جذب ۲۶۵۰ پرستار جدید در سازمان تأمین اجتماعی بر مبنای آزمون استخدامی که ماه قبل برگزار شده است، اطلاع داد و اظهار داشت: قانون ارتقای بهره وری از سال ۹۱ در سازمان تأمین اجتماعی اجرا می شود و پرداختی پرستاران به روز است.
برخورداری از مزایای مشاغل سخت و زیان آور مهمترین خواسته پرستاران است
محمد میرزابیگی، رئیس سازمان نظام پرستاری هم در این نشست اظهار داشت: با انتشار کرونا در کشور ۸ ماه از دفاع مقدس پرستاران می گذرد و پرستاران علاوه بر فعالیتهای معمول وظایف جدیدی هم برعهده گرفته اند.
وی اضافه کرد: در کشور ۱۹۳ دانشکده پرستاری داریم و در کل فعالیتهای پرستاری بیشتر از ۲۵۰ هزار نفر مشغول به کار و یا تحصیل هستند و سازمان نظام پرستاری ۱۹۲ هزار عضو دارد.
میرزابیگی از خدمت رسانی ۱۱۰ هزار پرستار به بیماران مبتلا به کرونا اطلاع داد و اظهار داشت: ۳۲ هزار نفر از پرستاران به بیماری کرونا مبتلا شده و ۶ هزار نفر از آنان به علت این بیماری از خدمت منفک شده و ۵۲ پرستار هم به شهادت رسیده اند.
وی خدمت رسانی به بیماران را وظیفه ای مقدس برای پرستاران توصیف کرد و اظهار داشت: کار و خدمت به بیماران نسبت به پیگیری مطالبات در اولویت است و البته اگر مطالبات محقق شود، خدمت به مردم بهتر عرضه می شود.
رئیس سازمان نظام پرستاری برخورداری از مزایای مربوط به مشاغل سخت و زیان آور را مهمترین خواسته پرستاران عنوان نمود و اظهار داشت: بخشی از اعضای جامعه پرستاری تحت پوشش تأمین اجتماعی و تابع قانون کار هستند که حدود ۴۰ هزار نفر اینگونه هستند و از مزایای مشاغل سخت و زیان آور استفاده می نمایند.
میرزابیگی با اشاره به تصویب قانون بهره وری برای سرمایه انسانی کادر درمان در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: انتظار جامعه پرستاری اجرای کامل این قانون در تمامی مراکز درمانی شامل دولتی، خصوصی و تأمین اجتماعی است.
وی تأمین نیروی کمک پرستار در مراکز درمانی را از دیگر مطالبات جامعه پرستاری برشمرد و گفت به ازای هر ۴ پرستار باید یک نفر کمک پرستار در بخش ها باشد و انتظار داریم این مورد مورد توجه باشد.


منبع:

1399/07/29
23:23:55
5.0 / 5
1432
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان