در گزارش بیمارستان دی مطرح شد؛

اجازه دهید كرونا در تهران ۱۵ روز به تعطیلات برود

اجازه دهید كرونا در تهران ۱۵ روز به تعطیلات برود به گزارش بیمارستان دی مدیرعامل كانون هموفیلی ایران، لزوم تعطیلی ۱۵ روزه تهران در ایام سخت كرونایی را مورد تاكید قرار داد.احمد قویدل، در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن ابراز نگرانی شدید شبکه های تخصصی سازمان های مردم نهاد در ارتباط با شیوع گسترده کرونا در تهران، اظهار داشت: ما از فرمانده ستاد کرونا در کلانشهر تهران می خواهیم برای حفظ سلامت شهروندان تهرانی از هجمه مرگ آسای کرونا در تهران با تعطیلی کامل پایتخت به مدت ۱۵ روز اجازه دهند کادر درمان نفس تازه کند و از افزایش آمار فوتی ها جلوگیری شود.
وی اضافه کرد: بخش قابل توجهی از آمار جانباختگان کشور به تهران متعلق می باشد، بنابراین تردیدی در اجرای تمهیدات سخت گیرانه و قطع رفت و آمدها نباید داشت. فرماندهی ستاد کرونا رسماً نظر بر تعطیلی یک هفته ای تهران داشته اند اما دلیل عدم اجرای این نظر را ما نمی دانیم. طرح دوگانه هایی در سیاست گذاری مقابله و مهار کرونا مانند اقتصاد و سلامت، نان و جان و…، مبنای علمی ندارد. در سیاست گذاری بهداشتی برای پیشگیری از شیوع بیماری اصل حفظ سلامت تک تک مردم است. شکی نیست این نوع تصمیمات عواقب اقتصادی هم دارد اما مسئولین بهداشتی حل چالش های این حوزه را می بایست به مسئولین دیگر بسپارند و با احساس مسئولیت در ارتباط با حفظ جان مردم تصمیم های لازم را اتخاذ نمایند.
مسئول روابط عمومی شبکه کمک، افزود: مسئولین گزارشی از چگونگی ایجاد محدودیت و اثربخشی آن در مسافرت به ۵ استان همچون تهران به مردم عرضه نمایند و چگونگی اجرای تمهیدات لازم برای جرایم پیشبینی شده را اعلام نمایند. ایجاد محدودیت ها در مراکز پر مخاطره باید به صورت جدی از سوی دولت اعمال شود.
وی اظهار داشت: مسئولین سیاسی کشور می بایست از وارد کردن مباحث حوزه بهداشت به سیاست جلوگیری نمایند. کلید مقابله با همه گیری و شیوع بیماری، اعتماد مردم به فرماندهی بحران است. وارد کردن مباحث در رابطه با بیماری کرونا منجر به ایجاد شکاف هایی در جامعه می شود که به شدت به فرایند مهار بحران کرونا لطمه وارد می زند. این صدمه در سطح بین المللی هم در مقابله با کرونا وجود دارد و سازمان بهداشت جهانی مکرراً دولت ها را از وارد کردن مجادلات سیاسی در حوزه کرونا بر حذر داشته اند.
قویدل اضافه کرد: شبکه کمک، موضع شورای شهر تهران و حمایت این شورا را بعنوان نمایندگان مردم تهران از طرح تعطیلی ۱۵ روزه پایتخت اصولی می داند و این انتظار را از سازمان نظام پزشکی و شورایعالی نظام پزشکی دارد که در این شرایط سخت مواضع راهبردی خویش را عرضه نمایند. به نظر ما معاون بهداشت وزارت بهداشت با تاکید بر شبکه بهداشتی کشور که از افتخارات مهم کشور است می تواند نقش مهمی در عرضه راهبردهای اصولی برای عبور از این بحران عرضه نماید. مسئولین بهداشتی می بایست به دور از دغدغه های اقتصادی و سیاسی به فکر حفظ سلامت مردم باشند.
مسئول روابط عمومی شبکه کمک، در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص اینکه تحریم های غیر انسانی آمریکا چه نقشی در حاد شدن مشکلات کشور در مقابله با بیماری کرونا دارد، اظهار داشت: بسیار تأسف آور است خزانه داری آمریکا صرفا با یک اطلاعیه که دارو و تجهیزات پزشکی مشمول تحریم های غیر انسانی این کشور ضد مردم ایران نیست، صرفا تلاش دارد خود از از فشار افکار عمومی جهان خارج کند. اساساً وقتی محدودیت های اساسی در گردش پول برای ایران به وجود امده است، مانع کسب درآمدهای نفتی ایران هستند، خرید دارو تجهیزات پزشکی بگونه ای این روندها با مشکل برخورد می کند که حتی از خرید واکسن آنفلوانزا برای ایرانی ها جلوگیری می گردد.
وی افزود: کشورهای اروپایی به رغم تسلط کامل به این اقدامات غیر انسانی صرفا به اظهار تأسف اکتفا نموده و اقدامات عملی جدی برای رفع موانع به عمل نمی آوردند. تداوم این تحریم های یک جانبه در شرایط همه گیری کرونا یک جنایت پنهان ضد مردم ایران است. سازمان های مردم نهاد مکرراً ضمن نقد سیاست گذاری های دولت همواره این اقدامات ضد حقوق بشری را محکوم نموده و با نامه های سرگشاده به مقامات بین المللی خواستار لغو این این تحریم ها شده اند اخیراً هم گروهی از سازمان های مردم نهاد طی نامه سرگشاده ای به ایرانی ها مقیم خارج کشور از آنها در خواست نموده اند این سیاست های غیر انسانی آمریکا را در تحریم های یکجانبه مردم ایران به وسیله امکانات ارتباطی در دسترس مانند شبکه های اجتماعی و یا برگزاری کمپین ها و نامه به مقامات کشورها و مراجع بین المللی را به چالش بکشند.
مدیر عامل کانون هموفیلی ایران در انتها اظهار داشت: این محدودیت های غیر انسانی در شرایط انتشار کرونا جان پزشکان و پرستاران و فعالین حوزه سلامت را هم به شکل جدی در مخاطره قرار می دهد. یکی از عوارض بسیار مهم تحریم های دارویی محروم شدن بیماران دیر درمان (دیابت، فشار خون، سرطان، هموفیلی، تالاسمی، دیالیزی، ام اس، بیماران با مشکل پیوندی عضو، بیماران پروانه ای، بیماران SMA، بیماران CF، انواع بیماری های نادر و بیماران نیازمند به انواع خدمات توانبخشی) از مدیریت بیماری در منزل و در راه زندگی عادی است که بستری شدن آنها در بیمارستان ها را به دنبال خواهد داشت. کادر درمان با فشار مضاعف کرونا در سایه بار این بیماری ها هم هر روز فرسوده و فرسوده تر خواهد شد. حداقل کمک ایرانیان به هموطنان خود در ایران می تواند این باشد که صدای مردم ایران در مقابله با تحریم های یکجانبه آمریکا در جامعه جهانی باشند.

1399/07/30
14:16:42
5.0 / 5
1667
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان