رئیس دانشگاه علوم پزشكی یاسوج تشریح كرد؛

آخرین وضعیت كرونا در استان كهگیلویه و بویراحمد

آخرین وضعیت كرونا در استان كهگیلویه و بویراحمد كهگیلویه و بویراحمد رئیس دانشگاه علوم پزشكی یاسوج آخرین وضعیت كروناویروس را در این استان تشریح نمود.


پرویز یزدان پناه روز شنبه ۲۴ آبان ماه در نشست ستاد مدیریت پیشگیری و مقابله با کروناویروس استان اضافه کرد: از شروع شیوع ویروس کرونا تا حالا ۱۲۱هزار نفر مراجعه کننده به بیمارستانهای و مراکز درمانی استان داشته ایم. طی روز گذشته ۹۴۰ مراجعه کننده داشته ایم.
وی اظهارکرد: در طول این مدت مجموع افراد کرونائی بستری در بیمارستان های استان ۸۳۳۷ نفر و ۷۹۲۹ نفر ترخیص شده و ۱۳هزار نفر بهبود یافته کرونائی در سطح استان داشته ایم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اشاره کرد: در مجموع ۴۰۹ نفر مشکوک و قطعی کرونائی در سطح استان که از این تعداد ۱۶۰ نفر کرونای قطعی بوده و ۲۵ نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.
یزدان پناه اشاره کرد: از شروع شیوع کروناویروس تا حالا ۱۶هزار نفر در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد به این بیماری مبتلا شدند.
وی افزود: طبق آخرین آمار تا روز گذشته جمعه ۲۳ آبان ماه ۲۷۳۰ نفر بیمار کرونائی استان در خانه قرنطینه هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عنوان کرد: از آغاز شیوع کروناویروس تا حالا ۲۵۲ فوت ناشی از کرونا در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد به ثبت رسیده است که از این تعداد ۲۱۵ دارای بیماری زمینه ای و ۳۷ فاقد بیماری زمینه ای بوده اند.
یزدان پناه اشاره کرد: طی روز گذشته از ۵۴۴نمونه گرفته شده ۵۷ درصد مثبت بوده اند که به ترتیب شهرستان بویراحمد با ۳۸، کهگیلویه با ۲۴ درصد، گچساران با ۱۶ دنا با ۷ درصد، باشت با ۶ درصد و لنده با ۵ درصد بیشترین مبتلایان کرونائی را داشتند.
وی اظهارکرد: مجموع نمونه های گرفته شده در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد تا حالا ۴۹ هزار مورد بوده که شاخص نمونه گیری در کشور ۶.۴ و در این استان ۶.۸ درصد است.
به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اعلان اینکه دو شهرستان کهگیلویه و بویراحمد در وضعیت قرمز و بحرانی کرونائی و ممنوع السفر برای مقامات هستند، بیان کرد: احتمال بدتر شدن وضعیت کرونائی این دو شهرستان بدلیل افزایش مبتلایان و بستری ها وجود دارد.1399/08/25
14:16:08
5.0 / 5
1339
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان