رئیس دانشگاه علوم پزشكی ایران خبر داد؛

آغاز اجرای طرح شهید سلیمانی از شنبه در تهران

آغاز اجرای طرح شهید سلیمانی از شنبه در تهران به گزارش بیمارستان دی رئیس دانشگاه علوم پزشكی ایران، بر مشاركت فعال در اجرای طرح شهید سلیمانی به منظور بیماریابی و پشتیبانی از بیماران كرونایی در مناطق محروم تهران تصریح كرد و اظهار داشت: این طرح از روز شنبه اجرا خواهد شد.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از مهر، جلیل کوهپایه زاده، ضمن اشاره به اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی به منظور مدیریت و کنترل اپیدمی کرونا ویروس، اظهار داشت: این طرح از اول آذر ۹۹ با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی ایران و همکاری وزارت بهداشت و سازمان بسیج مستضعفین و به صورت سراسری اجرا می شود. وی اظهار نمود: طرح مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ به شیوه محله و خانواده محور و مبتنی بر شعار «هر خانه، یک پایگاه سلامت» عملیاتی می شود که دانشگاه علوم پزشکی ایران هم بعنوان یکی از مجریان این برنامه همکاری و حضور فعال دارد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، بر استفاده از ظرفیت نیروهای داوطلب (کادر درمان، پزشکان، پرستاران و دانشجویان) جهت حضور و مشارکت حداکثری در این طرح تصریح کرد و اضافه کرد: سازماندهی کمیته های عملیاتی و تیم های اجرایی بر مبنای سه محور اصلی مراقبت، حمایت و نظارت در دستور کار بخش های مختلف قرار دارد.

وی ضمن اشاره به انجام تست های گسترده، هدفمند و هوشمند در مناطق تعیین شده، تصریح کرد: شناسایی همه افراد در تماس نزدیک با فرد مبتلا، جدا سازی و رهگیری بیماران، تقویت فرایند درمان و کاهش حداکثری موارد بستری در این طرح مورد توجه است. کوهپایه زاده اعلام نمود: دانشگاه علوم پزشکی ایران در عملیاتی شدن ۳۰ اقدام اجرایی این طرح مشارکت کامل خواهد داشت، بخصوص در بخش مراقبت با انجام تست های وسیع، رصد بیماران و افراد در تماس نزدیک، معرفی افراد مبتلا به مراکز جامع و بیمارستان ها، آموزش بیماران و عموم مردم، حضور فعال دارد.


منبع:

1399/09/02
20:37:36
5.0 / 5
1061
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان