كمك ۲۵۰هزار فرانكی صلیب سرخ به هلال احمر برای خرید دستگاه اكسیژن

كمك ۲۵۰هزار فرانكی صلیب سرخ به هلال احمر برای خرید دستگاه اكسیژن به گزارش بیمارستان دی دومین مرحله كمك مالی كمیته بین المللی صلیب سرخ به مبلغ ۲۵۰ هزار فرانك سوئیس به جمعیت هلال احمر ایران برای تهیه و تأمین تجهیزات اكسیژن درمانی بیماران مبتلا به كووید-۱۹ تخصیص می یابد.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا، جمعیت هلال احمر ایران و نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ در ایران در اطلاعیه ای مشترک اعلام کردند: مبلغ ۲۵۰ هزار فرانک اهدایی کمیته بین المللی صلیب سرخ به یکی از برنامه های در حال اجرای جمعیت هلال احمر ایران برای تهیه تجهیزات خانگی اکسیژن بیماران مبتلا به کووید-۱۹ تخصیص خواهد یافت تا امکان ادامه درمان در منزل برای این بیماران فراهم گردد.
ازاین رو گزارش این کار به طور نسبی از فشار بر بیمارستان ها و کارکنان بخش درمان که با موج مداوم و سنگین بستری بیماران مبتلا به کووید-۱۹ مواجه اند، می کاهد. همینطور این حمایت، باعث کاهش حضور بیماران به بیمارستان ها شده و امکان بستری بیماران جدید با شرایط وخیم را فراهم می آورد.
باربارا ریتزولی، رئیس نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ در تهران در مورد این کمک می گوید: «کارکنان و داوطلبان جمعیت هلال احمر ایران از آغاز شیوع این بیماری در فوریه سال قبل در خط مقدم مبارزه با کووید-۱۹ بوده اند. این کمک از سوی کمیته بین المللی صلیب سرخ حرکتی کوچک و متواضعانه برای تقدیر و پشتیبانی از جمعیت هلال احمر ایران است و ما امیدواریم بتواند در تلاشهای بشردوستانه ای جمعیت در کمک به بیماران مفید باشد.»
در آوریل ۲۰۲۰ هم کمیته بین المللی صلیب سرخ مبلغ ۵۰۰ هزار فرانک سوئیس را برای تأمین تجهیزات حفاظت شخصی برای بیماران خاص و همینطور اقلام غذایی برای اقشار صدمه پذیر به جمعیت هلال احمر ایران اهداء کرده بود.
منصوره باقری، معاون امور بین الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر درباره همکاری مشترک با کمیته بین المللی صلیب سرخ می گوید: «کمیته بین المللی صلیب سرخ شریک کاری پرارزش جمعیت هلال احمر در ایران است و ما شراکت قوی و گسترده ای در زمینه های مختلف با این سازمان شکل داده ایم. ما از حمایت آنها از مبارزه با بیماری کووید-۱۹در ایران تقدیر می نماییم و امیدواریم این همکاری ادامه داشته باشد.»

بنا براعلام پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، در دو ماه گذشته، کمیته بین المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر ایران بعنوان شرکای نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر و به منظور واکنش به شیوع همه گیری کووید-۱۹، در زمینه توزیع تجهیزات محافظت شخصی، مواد ضد عفونی کننده دست و بروشورهای آموزشی درباره بیماری کووید-۱۹ برای مهاجران افغانستانی در مرز دوغارون و استان سیستان و بلوچستان و همچنین برای مرزنشینان در ۵ استان غربی کشور، همکاریهای خویش را گسترش داده اند.
منبع:

1399/09/07
14:30:20
5.0 / 5
1376
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان