جدید ترین آمار همه گیری كرونا

جدید ترین آمار همه گیری كرونا به گزارش بیمارستان دی آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تابحال به ۷۰ میلیون و ۷۲۰ هزار و ۸۱۴ نفر رسیده و مرگ یک میلیون و ۵۸۸ هزار و ۴۴۴ نفر هم بر اثر مبتلا شدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا، بنابر تازه ترین آمارها تابحال ۴۹ میلیون و ۱۴۸ هزار و ۹۶۶ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ هم بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۱۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا الان با بیشتر از ۱۶ میلیون مبتلا و بیشتر از ۲۹۹ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند و برزیل هم با آمار میلیونیِ مبتلایان بعد از آمریکا به ترتیب با بیشتر از ۹.۷ و ۶.۷ میلیون مبتلا، جایگاه دوم و سوم را در جهان به خود اختصاص داده اند.
همینطور هم اکنون چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب رکورددارِ قربانیان این بیماری در دنیا هستند.
تعداد جان باختگان این بیماری در انگلیس از ۶۳ هزار نفر عبور کرده و این کشور تابحال بیشترین قربانیان کرونا را در قاره سبز داشته است. بعلاوه الان ایتالیا با بیشتر از ۶۲ هزار قربانی کرونا با اختلاف نزدیک از انگلیس در بین کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد. همینطور فرانسه بیشتر از ۵۶ هزار و ایران هم بیشتر از ۵۱ هزار فوتی بر اثر مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند. بعد از این کشورها هم اسپانیا با بیشتر از ۴۷ هزار، روسیه با بیشتر از ۴۵ هزار و آرژانتین با بیشتر از ۴۰ هزار جان باخته، دیگر کشورهایی هستند که تابحال آمار بالای مرگ ومیر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۱۶ میلیون و ۳۹ هزار و ۳۹۳ مبتلا، ۲۹۹ هزار و ۶۹۲ قربانی
۲. هند: ۹ میلیون و ۷۹۶ هزار و ۹۹۲ مبتلا، ۱۴۲ هزار و ۲۲۲ قربانی
۳. برزیل: شش میلیون و ۷۸۳ هزار و ۵۴۳ مبتلا، ۱۷۹ هزار و ۸۰۱ قربانی
۴. روسیه: دو میلیون و ۵۶۹ هزار و ۱۲۶ مبتلا، ۴۵ هزار و ۲۸۰ قربانی
۵. فرانسه: دو میلیون و ۳۳۷ هزار و ۹۶۶ مبتلا، ۵۶ هزار و ۹۴۰ قربانی
۶. انگلیس: یک میلیون و ۷۸۷ هزار و ۷۸۳ مبتلا، ۶۳ هزار و ۸۲ قربانی
۷. ایتالیا: یک میلیون و ۷۸۷ هزار و ۱۴۷ مبتلا، ۶۲ هزار و ۶۲۶ قربانی
۸. ترکیه: یک میلیون و ۷۴۸ هزار و ۵۶۷ مبتلا، ۱۵ هزار و ۷۵۱ قربانی
۹. اسپانیا: یک میلیون و ۷۳۴ هزار و ۳۸۶ مبتلا، ۴۷ هزار و ۳۴۴ قربانی
۱۰. آرژانتین: یک میلیون و ۴۸۲ هزار و ۲۱۶ مبتلا، ۴۰ هزار و ۴۳۱ قربانی
برپایه آمار فوق هم اکنون ۱۵ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون مبتلا شدن عبور کرده و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، همینطور کشورهای روسیه، فرانسه، انگلیس، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، آرژانتین، کلمبیا، آلمان، مکزیک، لهستان و ایران هم بیشتر از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.1399/09/21
22:31:11
5.0 / 5
1091
تگهای خبر: امداد , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان