استاندار تهران:

شرایط نارنجی تهران مانند وضعیت قرمز سایر استانهاست

شرایط نارنجی تهران مانند وضعیت قرمز سایر استانهاست به گزارش بیمارستان دی استاندار تهران از کاهش آمار مبتلایان و فوتی های ناشی از کرونا در تهران آگاهی داد و اظهار داشت: شرایط نارنجی تهران با توجه به این که مرکز ثقل کارهای اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و... شمرده می شود همانند وضعیت قرمز سایر استان هاست.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه اجرای طرح شهید سلیمانی در استان تهران ضمن قدردانی از اقداماتی که در شهرستان های استان تهران و خود تهران توسط مجموعه های شهرداری ها، سپاه، شبکه های بهداشت انجام شده است اظهار داشت: خوشبختانه در اجرای طرح شهید سلیمانی به شرایط بهتری نسبت به آبان ماه رسیده ایم.
وی ادامه داد: در اوج بستری ها یعنی ۱۶ و ۱۷ آبان ماه آمار در حدود ۶۷۰۰ نفر رسید و روزانه ۱۷۵ نفر و حتی ۱۹۰ نفر فوتی قطعی و مشکوک را در تهران شاهد بودیم اما با اجرای بحث محدودیت ها انجام تست های گسترده، فاصله گذاری اجتماعی و همکاری خوب ناجا که همگی منجر به تشخیص و شناسایی و قرنطینه بموقع شد هم اکنون به بستری حدود ۳۳۰۰ نفر رسیده ایم و در ۲۳ آذر نیز فوتی های قطعی و مشکوک به ۷۰ نفر رسید.
وی افزود: البته این امیدواری وجود ندارد که وضعیت پایدار باشد و کاهش فوتی ها و بستری ها ادامه داشته باشد. شلوغی های این روزهای تهران نشان میدهد که ممکنست خدایی نکرده پیک دیگری را شاهد باشیم. ما به قرارگاه اعلام کردیم که شرایط نارنجی تهران با توجه به این که مرکز ثقل کارهای اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و... شمرده می شود همانند وضعیت قرمز سایر استان هاست. پس اگر کار از دست ما بیرون برود برگشت به عقب کار بسیار سختی است.
استاندار تهران با اشاره به اجرای محدودیت ها در استان تهران و آغاز جریمه افراد بدون ماسک و منع تردد شبانه اظهار داشت: همه این محدودیت ها شرایط بهتری را رقم زد و اجرای طرح شهید سلیمانی نیز که محلات مختلف را تقسیم بندی کرد و از نیروهای داوطلب آموزش دیده بهره گرفته شد، زمینه شناسایی و تشخیص سریع و قرنطینه افراد را فراهم نمود.
وی اشاره کرد: البته چند مشکل در استان تهران وجود دارد. نخست منابع مالی است که رئیس جمهور دستورات لازم را دادند و امیدواریم اعتبارات لازم تخصیص پیدا کند. از طرف دیگر تامین نیروی انسانی است که مقرر شده توسط هلال احمر از نیروهای داوطلب آموزش دیده بهره گرفته شود.
وی افزود: بی شک اثربخش ترین راه برای جلوگیری از مبتلاشدن افزایش تست و ردیابی است که باید با رعایت پروتکل های بهداشتی توسط شهروندان در دستور کار قرار گیرد.
منبع:

1399/09/25
22:46:35
5.0 / 5
1233
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , هلال احمر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان