سخنگوی هیات رییسه مجلس:

مجلس مصوبه ای در مورد حذف غربالگری زنان حامله نداشته است

مجلس مصوبه ای در مورد حذف غربالگری زنان حامله نداشته است سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت که مجلس شورای اسلامی مصوبه ای در مورد حذف غربالگری زنان حامله نداشته است.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا محمد حسین فرهنگی در نشست خبری ظهر امروز شنبه خود با تسلیت ایام فاطمیه اظهار نمود: موضوع غربالگری بانوان حامله نه در کمیسیون های مجلس مطرح است و نه بطور جدی مطرح می شود بلکه نظری در یکی از فراکسیون ها مطرح شده و دراین زمینه تصمیم گیری نشده است.
وی افزود: این مساله در یکی از فراکسیون ها مطرح بوده و در کمیسیون ویژه خانواده مطرح شده اما تصویب نشده است.
سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: گاهی موضوعی بعنوان پیشنهاد در یک فراکسیون غیرسیاسی مطرح می شود یا بعنوان دیدگاه شخصی یک نماینده است ولی بعنوان نظر مجلس شورای اسلامی منعکس می شود درخواست ما از رسانه ها این است که نظرات نمایندگان را بعنوان نظر خودشان و نه نظر مجلس منعکس کنند چونکه نظر مجلس شورای اسلامی در مصوبات مجلس و نظر کمیسیون ها در مصوبات کمیسیون ها منعکس می شود. ضمن این که مصوبه مجلس هم باید به تایید شورای نگهبان و گاهی تایید مجمع تشخیص مصلحت نظام و اجرای نهایی نیازمند است. اما نهایتا مصوبه مجلس را میتوان بعنوان نظر مجلس تلقی نمود.
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به خبرنگاری که معتقد بود این ایراد به نمایندگانی بر میگردد که موضوعی را قبل از نهایی شدن مطرح می کنند و نباید موضوع را به گردن رسانه ها انداخت، اظهار داشت: این ایراد وارد نیست من نخواستم این را به گردن کسی بیندازم بلکه بحث این است که وقتی نظر نماینده منعکس می شود نباید بعنوان نظر مجلس شورای اسلامی تلقی شود نمایندگان را هم طبق قانون اساسی نمیتوان محدود کرد. اصل 84 قانون اساسی می گوید که نمایندگان در اظهارنظر در همه زمینه ها اختیار دارند. ما باید به این مساله دقت کنیم که نظر نماینده لزوما مصوبه مجلس نیست گرچه ممکنست به مصوبه منتهی شود یا نشود.
فرهنگی اشاره کرد: اظهارنظر یک نماینده یا تصویب یک فوریت یا دو فوریت و حتی مصوبه کمیسیون، مصوبه مجلس شورای اسلامی نیست گاهی مجلس به دوفوریت موضوعی با دو سوم آرا رای داده ولی در بحث های کارشناسی به این نتیجه رسیده که این مساله به صلاح کشور نیست و به کلیات رای نداده است یا ممکنست طرحی با امضای تعدادی نماینده اعلام وصول شود و نهایتا در کمیسیون تغییرات اساسی کند که متفاوت از طرح اولیه باشد.
سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به نهایی شدن طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در مجلس در هفته گذشته اظهار نمود: در بعضی رسانه ها مطالب خلاف واقع در این زمینه انتشار یافته است آنچه در مجلس شورای اسلامی تصویب گردید موجب ایجاد محدودیت برای داوطلبان واجد شرایط نمی گردد بلکه ما چهار سال سابقه کار در سطح ملی و مدرک کارشناسی ارشد و همین طور ضابطه مند کردن ثبت نام و تکمیل پرسشنامه را در نظر گرفتیم. اصلاح این قانون مطالبه ملی بود و مجلس شورای اسلامی این قدم را برداشت اما معین نیست تحلیل های ناصحیح در بعضی رسانه ها به چه معنا و با کدام منظور سیاسی و غیرسیاسی است.
وی با اشاره به تصویب کلیات طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها نیز اظهار داشت: این طرح به کمیسیون شوراها ارجاع شده تا باردیگر در این کمیسیون بررسی شود.
فرهنگی با اشاره به پیگیری بررسی بودجه در کمیسیون تلفیق اشاره کرد: نهایتا آنچه تصمیم گیری خواهد شد جمع بندی کمیسیون تلفیق است و از رسانه ها و صاحبنظران هم می خواهیم پیش از مشخص شدن نظر نهایی دولت و کمیسیون تلفیق موضوع را در حد اظهارنظر کارشناسی بگذارند تا ببینیم پس از جمع بندی مجلس شورای اسلامی چه اتفاقی می افتد.
سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعطیلی رسمی فردا یکشنبه اظهار نمود: ما جلسه علنی روز یکشنبه را به روز دوشنبه موکول کردیم تا سه روز پشت سر هم جلسه داشته باشیم و مسائل در دست اقدام مجلس شورای اسلامی قبل از شروع بررسی بودجه جمع بندی شود.
فرهنگی افزود: یکی از موضوعات مهمی که از ادوار گذشته پیگیری می شد و چند بار بین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان رفت و برگشت داشت موضوع جرم انگاری اهانت به اقوام، ادیان و مذاهب اسلامی بود در گذشته چند وقت یکبار موضوعی مطرح می شد و بخشی را ملتهب می کرد در صورتیکه این مساله جرم انگاری نشد مگر این ضد امنیت ملی تلقی می شد ما برای نخستین بار این مساله را جرم انگاری کردیم و این مصوبه با رفع ایراد شورای نگهبان باردیگر به این شورا ارجاع شد که امیدواریم با نهایی شدن این قانون یکی از نیازهای بخش کیفری قانون مجازات تکمیل شود و بتواند جلوی التهابات را بگیرد البته طبق این مصوبه بحث های علمی تحقیقاتی و آموزشی شامل اهانت نمی گردد. همین طور در مورد برخی فرقی غیرقانونی که با بهره گیری از روش های تبلیغاتی خاص موفق می شدند القائاتی ایجاد کنند این خلأ رفع شد و در همین مصوبه جرم انگاری شد.
سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی درباره طرح شوراهای حل اختلاف اظهار داشت: اختلاف دیدگاه هایی بین قوه قضایه و مجلس شورای اسلامی نیز وجود دارد که باید منتظر بمانیم کمیسیون قضایی درباره جزئیات تصمیم بگیرد.
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جزئیات طرح ساماندهی فولاد در مجلس و ارجاع آن به کمیسیون تخصصی اظهار داشت: حرف و حدیث هایی در بعضی رسانه ها مطرح شده که گاهی خلاف واقع و گاهی به خاطر منافع بوده است. هدف کمیسیون صنایع نظم دهی به این مساله بود صنعت فولاد تاثیر زیادی بر انواع تولیدات داخلی همچون خودروسازی، لوازم خانگی و صنعت ساختمان دارد و هر ناهنجاری دراین زمینه آثار نامطلوب دارد. بحث هایی جدی در این مصوبه پیش بینی شده و ما امیدواریم به ناهنجاری ها اختتام داده شود اساسا سیاست گذاری در این زمینه به نفع عموم مردم باشد.
فرهنگی همین طور از حضور پنج نفر از وزرا در کمیسیون های تخصصی در هفته جاری برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان آگاهی داد.
وی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره نشست رئیس مجلس شورای اسلامی با خبرنگاران اظهار داشت: احیانا آقای قالیباف در آینده نشست هایی از این دست داشته باشند اما من از آن ناآگاه هستم.

1399/10/27
14:55:27
0.0 / 5
1086
تگهای خبر: آموزش , التهاب , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان