راه های پیشگیری از ورود ویروس كرونا به چشم ها

راه های پیشگیری از ورود ویروس كرونا به چشم ها به گزارش بیمارستان دی با شیوع کرونا، استفاده از ماسک، دستکش، مواد ضدعفونی کننده و... در میان مردم رواج یافت تا از این طریق بتوانند خویش را از مبتلا شدن به ویروس در امان نگاه دارند اما شاید در این بین توجه به انتقال کرونا از راه چشم ها کمتر از سایر ارگان ها بوده است.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا، یکی از طریق های انتقال ویروس کرونا به بدن ما از راه چشم ها است. این ویروس بعد از عطسه، سرفه و صحبت کردن فرد بیمار به شکل ذرات شناور در هوا وارد چشم ها می شود.
همینطور امکان دارد از راه تماس دست آلوده و کثیف با چشم ها به بدنمان وارد شده و ما را مبتلا کند. ازاین رو باید از هرگونه تماس دست آلوده با دهان، بینی، چشم و اطراف آن خودداری نماییم و قبل و پس از خاراندن، مالش چشم، تنظیم عینک، چکاندن قطره داخل چشم، استفاده از پماد چشمی و گذاشتن و برداشتن لنز تماسی به خوبی دست هایمان را بشوییم.
بهتر است اگر تابحال از لنز تماسی استفاده نمی کردید، خرید آنرا تا مهار ویروس کووید۱۹ به تاخیر بیندازید.
توجه کنید که در دوران شیوع بیماری کرونا موارد ضروری رفتن به چشم پزشک را به هیچ وجه به تاخیر نیندازید.
بنابر اعلام وزارت بهداشت؛ درصورتی که از بیمار مبتلا به کرونا مراقبت می کنید و همینطور هنگام رفتن به مراکز درمانی علاوه بر ماسک از محافظ صورت هم استفاده کنید.1399/11/22
11:46:02
0.0 / 5
893
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان