زالی عنوان كرد؛

لزوم ترسیم نقشه راه بار بیماری های 10 سال آینده كشور

لزوم ترسیم نقشه راه بار بیماری های 10 سال آینده كشور به گزارش بیمارستان دی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، بر لزوم تهیه نقشه راه بار بیماری های ۱۰ سال آینده در کشور تصریح کرد و اظهار داشت: الگوی بیماری سرطان در ایران در سالهای آتی تغییر خواهد نمود.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از مهر، علیرضا زالی، در بازدید از شرکت داروسازی اکتوورکو، جایگاه ایران در صنعت داروسازی را بسیار ممتاز برشمرد که بخش اصلی و پیشران تحقق این دستاورد سترگ ملی همت بلند جامعه علمی داروسازی کشور است و این جایگاه را مایه افتخار ذکر کرد. وی ضمن اشاره به تجلی و تبلور خودباوری ملی در این مجموعه دارویی، یاد و خاطره مصطفی نراقی بنیانگذار این مجموعه را گرامی داشت که در ۶۰ سال پیش با تلاشهای ارزشمند خود این مجموعه فاخر را برای تأمین داروهای با کیفیت پایه گذاری کرد. زالی، ورود به عرصه های دارویی در زمان پیش از انقلاب را نیازمند بی باکی دانست و تصریح کرد: این مجموعه دارویی نمادی از تلاش داروسازان و نخبگان عملی برای رسیدن به اهداف مهم علمی کشور است. وی ضمن اشاره به دستاوردهای جامعه داروسازی کشور در سالهای اخیر در عرصه تولید داروهای با کیفیت، تصریح کرد: به رغم تمامی کمبودها و نیازهای رو به تزاید دارویی در سالهای اخیر هیچگاه کیفیت دارو فدای نیازهای کمی نشد و با عنایت به معیارهای سختگیرانه صنعت داروسازی در عرصه ملی و فرا ملی، امروزه رسیدن به استانداردهای بالای کیفی دارو بسیار دشوار است.
زالی با اشاره به اینکه صنعت داروسازی هر لحظه در حال تغییر است و یک دینامیسم تعجب آور در حوزه کیفیت دارویی در عرصه جهانی وجود دارد خاطرنشان کرد: کیفیت دارو و معیارهای سخت گیرانه حصول به کیفیت های نوین دارویی می تواند عرصه بسیار دشواری را برای هماوردی در رقابت های علمی و فنی در حوزه داروسازی ایجاد نماید.
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، راهبردهای این مجموعه دارویی را ستود و تصریح کرد: صنعت کشور در رقابت های جهانی همواره از نظر تعهد به کیفیت شهره بوده است.
وی ضمن اشاره به اهمیت شتاب دهنده ها، شرکتهای دانش بنیان و استارت آپ ها در عرصه رقابت های سنگین ملی و فراملی تصریح کرد که پارادایم مدیریتی باید با ابتناء به نگاه جدید علمی و بهره جستن از همه فضاهای دانش بنیان و خردگرا باشد.
به گفته زالی، در آینده کشور باید توجه ویژه به شرکتهای دانش بنیان داشته باشیم و ترویج و تکثیر شرکتهای دانش بنیان بخصوص در صنایع همچون صنعت دارو جزو الزامات قرار دارد.
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، با تکیه بر لزوم ارتباط تعاملی علمی این مجموعه با شرکای خارجی اظهار داشت: گرچه خودکفایی دارویی بسیار مهم و غرورانگیز است اما در حوزه دارو باید از تجارب ارزشمند جهانی بهره مند شویم و نمی توانیم با یک نگاه انتزاعی صرف و دور از تحولات دارویی جهان در این راه گام برداریم.
وی، همکاری ۱۰ شرکت معتبر دارویی بین المللی با این مجموعه دارویی را سرفصل خوبی برای ادامه مسیر تکاملی و انتقال دانش فنی این مجموعه برشمرد و گسترش فعالیت در حوزه داروهای ضد سرطان، دیابت و ام اس، داروهای مخاطره آفرین و تدوین نقشه راه بیماری های کشور در ۱۰ سال آینده را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: در بعضی از بیماری ها در کشور شتاب بیشتری خواهیم گرفت و لازم است که نقشه راه جلوگیری از بیماری ها را ترسیم نماییم. بعنوان مثال، الگوی سرطان در کشور در سالهای آینده تغییر خواهد نمود.
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، ریشه کنی بیماری پیچیده و نوپدید کووید ۱۹ را در عرصه جهانی فعلاً منتفی دانست و اظهار داشت: تا مدت ها با این بیماری درگیر هستیم و با عنایت به جهش های مختلف ویروس، الگوی بیماری در حال تغییر است.
وی با عنایت به توان و ظرفیت بالای این مجموعه دارویی خواهان تداوم سرمایه گذاری علمی و اقتصادی این مجموعه در حوزه واکسن کرونا، تولید انبوه داخلی و داروهای لازم برای درمان بیماران کرونایی شد.
زالی، شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا را در گرو تحقق فرآیند ایمنی مناسب جامعه برشمرد که لازمه آنرا حجم بالای واکسیناسیون جامعه دانست و تصریح کرد: مطالعات از آن حکایت می کند که با واکسیناسیون ضمن کاهش مرگ و میر، سرایت و شیوع بیماری هم کاسته می شود.
وی افزود: با عنایت به این که کرونا در نهایت به یک بیماری آندمیک تبدیل خواهد شد، واکسن یک نیاز هر ساله خواهد بود.
در ابتدای این مراسم، رضا مستوفی مدیر مجموعه دارویی، به عرضه گزارشی از عملکرد و برنامه های این شرکت دارویی پرداخت و اظهار داشت: در دوران کرونا توانستیم ۳۰ میلیون عدد قرص «فاویپیراویر» را در کمتر از دو ماه تولید نماییم.
وی اضافه کرد: هم اکنون ۱۸ خط تولید قرص و کپسول، سه خط تولید ویال، دو خط تولید سرنگ و بیشتر از ۱۰ GNP برای خطوط تولید محصولات دارویی داریم.


منبع:

1399/11/26
12:00:01
0.0 / 5
998
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان