مدیركل بیمه سلامت اردبیل خبر داد؛

اردبیل در استقرار وارسال نسخ الكترونیكی رتبه اول كشوری را كسب نمود

اردبیل در استقرار وارسال نسخ الكترونیكی رتبه اول كشوری را كسب نمود بیمارستان دی: مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل از کسب رتبه اول کشوری توسط اداره کل بیمه سلامت استان اردبیل در استقرار و ارسال نسخه ها الکترونیکی آگاهی داد.وحید سید خلیل اللهی با حضور در دفتر خبرگزاری مهر استان اردبیل و گفت و گو با خبرنگار مهر با اعلان اینکه نسخه پیچی الکترونیکی در میان طرف های بخش خصوصی به صورت صد در صد عملیاتی شده است، اظهار نمود: استقرار این امکان جدید در مراکز درمانی دولتی به صورت جدی در دستور کار است و اوایل سال آینده این امکان در بخش دانشگاه علوم پزشکی نیز فراهم خواهد شد.
وی با اعلان اینکه استان اردبیل در میان استان های کشور موفق به کسب رتبه اول به خاطر استقرار و ارسال نسخ الکترونیکی شد، اضافه کرد: البته در ارزیابی های گذشته نیز با فاصله خیلی اندک از استان های دیگر در مقام های دوم و سوم قرار داشتیم.
مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل از تجویز کاملاً الکترونیکی ۸۰ درصد نسخ از طرف ۳۲۰ پزشک بخش خصوصی طرف قرارداد در استان اردبیل آگاهی داد و از همکاری صمیمانه پزشکان و مؤسسات تشخیصی درمانی استان قدردانی کرد.
کد ملی و کد رهگیری نسخه الکترونیکی برای نسخه پیچی در داروخانه ها الزامی است
سیدخلیل اللهی پس از حذف کامل دفترچه های درمانی، کارت ملی را جایگزین دریافت خدمات درمانی از طرف بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت معرفی نمود و اظهار داشت: بیماران به هنگام مراجعه به پزشک و معاینه در مرحله تجویز دارو، آزمایش و رادیولوژی کد رهگیری نسخه الکترونیکی را به صورت پیامک به شماره همراه سرپرست خانواده دریافت خواهند کرد، ضمناً همین کد نیز از طرف پزشک به بیمار قابل تحویل است.
اختصاص شماره تماس ۱۶۶۶ برای پاسخگویی به سوالات
سیدخلیل اللهی جلوگیری از سوءاستفاده از دفترچه های بیمه درمانی از طرف اشخاص غیر صاحب دفترچه را از مزایای این طرح عنوان نمود و اضافه کرد: به هنگام تجویز هر گونه نسخه بلافاصله سرپرست خانواده در جریان استفاده از دفترچه قرار می گیرد و می تواند در صورت عدم مراجعه افراد تحت تکفل به پزشک و مراکز درمانی موضوع را بوسیله ادارات بیمه سلامت و یا تماس با شماره ۱۶۶۶ پیگیری کنند.
وی افزود: نسخه الکترونیک به محض تجویز توسط پزشک معالج به صورت الکترونیکی در تمامی داروخانه ها و مؤسسات پاراکلینیک قابل دسترسی بوده و بیمار با ارائه کدملی و کد رهگیری می تواند خدمات خودرا از مراکز طرف قرارداد دریافت کند.
۲ گروه فعلاً از طرح نسخه پیچی الکترونیکی مستثنی هستند
مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل اظهار داشت: صندوق بیمه روستایی و بیمه شدگان نظام ارجاع یک فعلاً مستثنی بوده و کماکان همچون روال قبلی از دفترچه درمانی استفاده می کنند.

سیدخلیل اللهی مشارکت طرف های قرارداد بخش خصوصی را در پیاده سازی این طرح بسیار مناسب ارزیابی کرد و اضافه کرد: سازمان بیمه سلامت نیز برای تشویق این بخش پرداخت هزینه های سهم بیمه را برای پزشکان و مراکز درمانی بخش خصوصی به روز انجام می دهد.
پرداخت ۵۷ میلیارد تومان در کمتر از ۴۵ روز به مراکز درمانی
مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل افزود: ۵۷ میلیارد تومان از ۱۵ دی ماه تا کنون برای پرداخت هزینه های تعهد بیمه سلامت در استان اردبیل تامین اعتبار و تخصیص داده شده است که این میزان پرداختی در مقایسه با سالهای قبل کم نظیر است که نشان دهنده توجه ویژه مسئولین به بخش سلامت است.
سیدخلیل اللهی در بخش دیگری از سخنان خود به تداوم صدور دفترچه رایگان بیمه سلامت برای افراد فاقد بیمه پایه و نیز کسانی که اعتبار دفترچه درمانی سلامت آنان به پایان رسیده آگاهی داد و اظهار داشت: با دستور ستاد ملی مقابله با کرونا اجرای آزمون وسع برای صدور دفترچه درمانی متوقف شده است و افراد تا اطلاع ثانوی می توانند دفترچه درمانی سلامت را دریافت نمایند.
وی از پرداخت هزینه های درمان سرپایی دی ماه امسال به بخش خصوصی آگاهی داد و اظهار داشت: هزینه های بستری بیماران در بخش خصوصی نیز تا آخر آبان ماه پرداخت شده و برای پرداخت مطالبات بخش دولتی نیز تا آخر سال ابراز امیدواری کرد.
مردم پیش از نیاز به دفترچه درمانی آنرا تهیه کنند
وی افزود: متأسفانه بعضاً شاهد مراجعه بیمارانی هستیم که تهیه دفترچه درمانی را جدی نگرفته و پس از بستری در بیمارستان و مراکز درمانی اقدام می کنند که خواهش می نماییم دفترچه درمانی را پیش از نیاز تهیه کنند.
مدیرکل بیمه سلامت استان اردبیل به آمار بیماران کرونائی تحت پوشش این بیمه نیز اشاره نمود و اظهار داشت: از اول سال تا حالا برای درمان هفت هزار و ۲۰۰ بستری شده کرونائی در استان اردبیل ۳۲ میلیارد تومان هزینه شده است.
هزینه درمان هر بیمار کرونائی ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان
سیدخلیل اللهی میانگین هزینه یک دفعه بستری بیماران کرونائی را هم اکنون هفت میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بیان کرد و اظهار داشت: این رقم از شروع سال از یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به هفت میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در دیماه امسال بالا رفته است که اگر این افراد فاقد دفترچه درمانی بودند مشکلات عدیده ای متوجه خانواده ها و بیماران می شد که به همین خاطر سفارش می نماییم از فرصت بهره برده و دفترچه بیمه درمانی تهیه و یا تمدید کنند.


منبع:

1399/12/05
14:05:24
0.0 / 5
690
تگهای خبر: بیمارستان , بیمه , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان