حسینی عنوان كرد؛

برنامه ریزی برای حذف دفترچه بیمه سلامت از اردیبهشت ۱۴۰۰

برنامه ریزی برای حذف دفترچه بیمه سلامت از اردیبهشت ۱۴۰۰ سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان تهران اظهار داشت: برنامه ریزی های لازم برای حذف دفترچه بیمه سلامت از اردیبهشت سال آینده انجام شده است و در صورت آماده بودن زیرساخت ها این امر صورت می گیرد.به گزارش بیمارستان دی به نقل از مهر، مریم حسینی به پرداخت مطالبات مراکز طرف قرارداد اشاره نمود و اظهار داشت: پرداخت مطالبات در بخش دولتی- دانشگاهی تا تیرماه و در بخش خصوصی تا مهرماه انجام شده است.
وی در مورد حذف دفترچه های درمانی عنوان کرد: کاهش تدریجی کاربرد دفترچه بیمه جزو اولویت های ما به حساب می آید. به صورتی که هم اکنون برگ های دفترچه بیمه را کم کردیم تا به مرور به حذف دفترچه برسیم.
سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان تهران ضمن اشاره به اینکه قصد نداریم با حذف کامل دفترچه بیمه سلامت به مردم استرس وارد نماییم، تصریح کرد: در مورد اجرای نسخه الکترونیک ۱۵۰۰ پزشک طرف قرارداد ما هستند و پرداخت مطالبات این افراد تا دیماه به صورت هفتگی انجام شده است.
حسینی ضمن اشاره به اینکه برنامه ریزی های لازم انجام شده تا حذف دفترچه های بیمه سلامت از اردیبهشت ۱۴۰۰ صورت گیرد، عنوان کرد: در این خصوص فشاری به بیمه شده وارد نخواهیم کرد و تا آن زمان اگر تمام شرایط و زیرساخت ها حاضر بود، دفترچه های درمانی حذف شود.
وی با تاکید بر اینکه در تهران ۲۱ هزار پزشک غیر طرف قرارداد هم داریم، تاکید کرد: بر مبنای برنامه پنجم و ششم اجرای نسخه نویسی الکترونیک جزو تکالیف قانونی به حساب می آید به صورتی که هم اکنون ۸۵ درصد پزشکان و ۹۵ درصد مؤسسات طرف قرارداد به سیستم نسخه نویسی الکترونیک متصل شده اند.
حسینی خاطرنشان کرد: در تمامی بیمارستان های دولتی دانشگاهی و غیر دولتی به جز نیروهای مسلح، نسخه نویسی به صورت الکترونیک انجام می شود و پذیرش بیمار با کد ملی صورت می گیرد.
سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان تهران در مورد مشوق های اجرایی شدن نسخه الکترونیک تصریح کرد: اگر پزشک نسخه نویسی را الکترونیکی انجام دهد و داروخانه هم نسخه پیچی را به صورت الکترونیک اجرایی کند، برای هر نسخه پنج هزار تومان مشوق در نظر گرفتیم و اگر پزشک نسخه نویسی الکترونیک نکند و داروخانه خودش در سیستم وارد کند، سه هزار تومان مشوق به داروخانه تعلق می گیرد.
وی ضمن اشاره به اینکه وام هایی برای تجهیزات سخت افزاری مطب ها، درمانگاه ها برای اجرای نسخه الکترونیک در نظر گرفته شده است، افزود: مبلغ این وام ها ۱۰۰ تا ۴۰۰ میلیون برای درمانگاه ها و ۴۰ میلیون هم برای مطب پزشکان است.
حسینی ضمن اشاره به اینکه ۵ هزار پزشک در درمانگاه ها با ما همکاری می کنند، خاطرنشان کرد: هم اکنون درمانگاه ها اطلاعات خویش را برای اجرای نسخه نویسی وارد می کنند و بزرگترین درمانگاه فرهنگیان با ۱۵۰ پزشک نسخه نویسی را انجام می دهد.
سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان تهران خاطرنشان کرد: داروخانه ۲۹ فروردین که بالاترین رقم پرداختی داروخانه های دولتی غیر دانشگاهی را دارد هم اکنون از سیستم الکترونیک استفاده می نماید.
وی در مورد پزشکان غیر طرف قرارداد اظهار داشت: تفاهمنامه ای با سازمان نظام پزشکی و مدیران عامل سازمان های بیمه گر بزرگ منعقد شده تا بتوانیم نسخه الکترونیکی را به طور گسترده اجرایی نماییم. به صورتی که پزشکان طرف قرارداد هم به این سیستم دسترسی داشته باشند.
حسینی ضمن اشاره به اینکه مهم ترین مساله ما مراکز دانشگاهی است، اظهار داشت: بیشترین بیمه شدگان ما در صندوق بیمه همگانی و روستایی هستند و سطح دو ارجاع روستاییان به بخش دولتی- دانشگاهی است و در بخش بستری توانستیم نسخه نویسی الکترونیک را اجرایی نماییم اما در سرپایی هنوز مشکلاتی داریم که در حال حل آن هستیم.
سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان تهران در مورد عرضه خدمات به بیماران کرونایی خاطرنشان کرد: داروی بیماران مبتلا به کرونا مانند هیدروکسی کلروکین، فاویپیراویر، رمدسیویر و همینطور آزمایش PCR زیر پوشش بیمه قرار گرفته است و به مبتلایان کرونا ۷ میلیون تا ۲۰ میلیون تومان پرداخت می شود.

1399/12/18
10:44:31
0.0 / 5
928
تگهای خبر: استرس , بیمارستان , بیمه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان