مدیر روابط عمومی علوم پزشكی شیراز:

مرگ 27 بیمار طی 24 ساعت در فارس

مرگ 27 بیمار طی 24 ساعت در فارس به گزارش بیمارستان دی فارس مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با ابراز تاسف از مرگ ۲۷ نفر از مبتلایان به بیماری کووید۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته در فارس، اظهار داشت: از آغاز شیوع این همه گیری تابحال در فارس ۴۴۰۵ نفر جان خویش را از دست داده اند.


دکتر سید روح الله حسینی دوشنبه ۲۷ اردیبهشت به خبرنگاران اظهار داشت: از آغاز شیوع همه گیری کووید-۱۹ در فارس تاکنون، ۸۷۷ هزار و ۴۳۷ تست تشخیصی مولکولی و بالغ بر ۱۰۰ هزار و ۳۲۶ مورد تست سریع، در چارچوب طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، از افراد مشکوک در فارس تهیه و آزمایش شده است.
حسینی افزود: با انجام تست های تشخیصی مولکولی، ۲۵۴ هزار و ۹۰۰ مورد مثبت قطعی و با انجام تست های سریع در طرح شهید سلیمانی ۱۴ هزار و ۶۶۳ مورد مثبت و در مجموع ۲۶۹ هزار و ۵۶۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس تا امروز شناسایی شده است.
او با اشاره به اینکه از تعداد کل بیماران شناسایی شده، خوشبختانه ۲۴۵ هزار و ۳۹۰ نفر در فارس بهبود یافته اند، اظهار داشت: الان ۱۶۶۹ بیمار مبتلا به کرونا یا دارای علایم این بیماری در بیمارستان های استان فارس بستری هستند و از این بین ۲۷۱ نفر به علت شرایط وخیم جسمی تحت مراقبت های ویژه بیمارستانی قرار دارند.
حسینی با تاکید براینکه همه گیری بیماری کرونا به پایان نرسیده و خطر مبتلا شدن همچنان برای همه افراد جامعه وجود دارد، اظهار داشت: متاسفانه طی روزهای اخیر شاهد افزایش تردد افراد خصوصا نوجوانان و جوانان بدون رعایت سفارش های بهداشتی در شیراز، هستیم.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تکیه بر ضرورت رعایت اصول سه گانه بهداشتی برای قطع زنجیره انتقال کووید۱۹، اظهار داشت: استفاده صحیح از ماسک خصوصا در معابر و اماکن و وسایل نقلیه عمومی، رعایت فاصله اجتماعی و شستن مرتب دست ها، همچنان ضروری است.
حسینی با یادآوری این که رعایت پروتکلهای بهداشتی، به منزله توجه به مسئولیت اجتماعی است، اظهار داشت: مهم ترین مسئولیت اجتماعی همه شهروندان آنست که سلامت خود و سایرین را با مخاطره مواجه نکنیم و تنها راه انجام این وظیفه مهم، رعایت شیوه نامه های بهداشتی است.
منبع:

1400/02/27
22:26:20
5.0 / 5
475
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان