وزیر بهداشت عنوان كرد؛

محموله های جدید واكسن كووید ۱۹ فرا می رسد

محموله های جدید واكسن كووید ۱۹ فرا می رسد بیمارستان دی: وزیر بهداشت، در رابطه با وضعیت بیماری کرونا و برنامه واکسیناسیون گروه های مختلف جامعه، نکاتی را توضیح داد.به گزارش بیمارستان دی به نقل از مهر، سعید نمکی، پس از ظهر یکشنبه در گفتگوی زنده خبری از شبکه خبر سیما، به ارائه گزارشی از وضعیت بیماری کرونا در کشور پرداخت و درباب روند واکسیناسیون نیز توضیحاتی ارائه داد.
وزیر بهداشت در ابتدا با اشاره به روند نزولی موج چهارم کرونا در کشور، از همکاری مردم با برنامه های ستاد ملی کرونا قدردانی کرد و اظهار داشت: تشکر می کنم از روحانیت اهل سنت که با ما همراهی کردند. البته اندکی هم با ما همکاری نکردند.
وی اضافه کرد: یکی از سهمگین ترین امواج کرونا را با تلاش کادر درمان پشت سر گذاشتیم.
نمکی اظهار داشت: ما چند روش را برای کنترل موج چهارم به کار بستیم که همچون ممنوعیت جراحی های غیر اورژانسی و همین طور راه اندازی بستری های موقت و…، همچون اقدامات ما بود.
وی افزود: همانطور که قول داده بودم، اجازه ندادیم هیچ بیماری پشت در بیمارستان بماند و به خوبی توانستیم بیماری را مدیریت نماییم.
نمکی اضافه کرد: اگر نگاهی به رنگ بندی در ۳۱ فروردین که سراسر آتش بود، در ۲۵ اردیبهشت به وضعیتی رسیدیم که ۳۰۱ شهر قرمز را به ۳ شهر قرمز تبدیل کند.
وزیر بهداشت به برنامه واکسیناسیون اشاره نمود و اظهار داشت: مردم فقط بوسیله اطلاع رسانی های وزارت بهداشت برای واکسن اقدام نمایند. همه کسانی که جزو اولویت های ما بوده اند و جا مانده اند حتما واکسن را دریافت خواهند کرد.
نمکی اظهار داشت: محموله جدیدی از واکسن ظرف امروز و فردا به دست ما خواهد رسید و تا اواخر خرداد ۱۴۰۰ همه سالمندان واکسینه خواهند شد.
وی اضافه کرد: برخی از جوسازی ها که گفته می شود واکسن در بازار آزاد فروخته می شود، صد درصد کذب است. زیرا، در سامانه ای که داریم همه مشخصات ثبت می شود و امکان ندارد واکسن به بازار آزاد برسد.
وزیر بهداشت اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶۲ هزار دوز واکسن تزریق کرده ایم که یک رکورد است و به زودی تا مرز ۳۰۰ هزار دوز تزریق در شبانه روز خواهیم رفت.


منبع:

1400/02/28
14:07:53
5.0 / 5
326
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان