فرمانده عملیات ستاد مقابله با كرونا استان تهران خبر داد

آماده باش بیمارستان ها در تهران

آماده باش بیمارستان ها در تهران به گزارش بیمارستان دی فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا استان تهران ضمن اعلام آماده باش بیمارستانها در استان تهران جهت پذیرش بیماران کرونایی، در عین حال به تعطیلات شش روزه تهران و البرز اشاره و تصریح کرد: مراکز بهداشتی، درمانی، مراکز واکسیناسیون کرونا، بخش های درمانی خصوصی و مطب ها شامل این تعطیلات نخواهند بود.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا، علیرضا زالی در انتها جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به تعطیلی شش روزه در استان تهران و البرز از فردا اظهار داشت: با عنایت به شرایط جدیدی که در استان تهران اجرا می گردد و تعطیلات یکپارچه دستگاههای دولتی، بانک ها و... در این نشست هماهنگی های لازم صورت گرفت. همینطور هماهنگی با نیروی انتظامی برای کنترل مبادی خروجی تهران انجام شد به شکلی که پلاک های بومی دو استان تهران و البرز ممنوعیت خروج از این استان دارند و همینطور ورود پلاک های غیر بومی به دو استان تهران و البرز هم ممنوع خواهد بود و نظارت بر ترددها در این ایام با شدت بیشتری صورت خواهد گرفت.
وی ادامه داد: با عنایت به این که تهران میزان بستری بالایی دارد هماهنگی شد تا بیمارستان ها و مراکز درمانی آمادگی لازم برای پذیرش بیماران کرونایی را داشته باشند و در آماده باش باشند. بر مبنای بخشنامه ای که ابلاغ گردیده است مراکز درمانی و بهداشتی بخصوص مراکزی که واکسیناسیون را انجام می دهند شامل این تعطیلات نیستند و در این ایام فعالیت خواهند کرد. بدین سان تمامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون در این ایام شش روزه تعطیلی فعالیت خواهند داشت.
وی افزود: در مورد مطب ها، مراکز درمانی، آزمایشگاه ها و رادیولوژی امکان دارد با عنایت به این که بیمارستان ها درگیر پذیرش بیماران کرونایی هستند، مردم به این مراکز رجوع کنند. بنابراین این تعطیلی شامل این بخش ها و بخش های درمانی خصوصی نخواهد بود و مطب ها در این ایام فعال خواهند بود.
بستریهای تهران از مرز ۸هزار بیمار عبور کرد فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا استان تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به ثبت دو رکورد جدید در آمار انتشار کرونا ویروس اشاره نمود و اضافه کرد: متاسفانه امروز دو رکورد در تهران به ثبت رسیده که از زمان آغاز انتشار کرونا ویروس تا کنون چنین آماری ثبت نشده بود به شکلی که برای نخستین بار میزان بستری ها در تهران از مرز ۸۰۰۰ نفر عبور کرد در صورتی که بالاترین آمار بستری در تهران ۷۶۰۰ نفر بود. اتفاق ناگوار دیگری که رخ داده این است که برای نخستین بار مراجعین سرپایی از ۲۰ هزار نفر عبور کرده که هر دوی این آمارها از آغاز انتشار کرونا تا کنون به ثبت نرسیده بود.
وی تصریح کرد: ثبت این آمارها نشان از سرعت بالای سرایت این بیماری دارد و کادر درمان در تلاش است تا آمادگی بیمارستان ها برای پذیرش بیماران کرونایی در جهت کنترل این بیمار گام بردارد. متاسفانه در روز گذشته تعداد فوتی های ناشی از کرونا ویروس در تهران ۹۲ نفر بوده است.
زالی در مورد نظارت بر اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا استان تهران اظهار داشت: با دستور استاندار تهران کارگروه مشخصی مسئولیت پیگیری و تحقق مصوبات را بر عهده دارد. همینطور گروه هایی شامل گشت های نظارتی بر روند اجرای مصوبات نظارت خواهند داشت.
منبع:

1400/04/28
19:44:52
5.0 / 5
304
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان