عضو كمیته علمی كشوری كووید ۱۹ تاكید كرد؛

دوز سوم واکسن کرونا را بزنید

دوز سوم واکسن کرونا را بزنید بیمارستان دی: عضو کمیته ی علمی کشوری کووید ۱۹، ضمن اشاره به خطر اومیکرون، بر لزوم سرعت گرفتن دوز سوم واکسن کرونا در کشور تاکید نمود.به گزارش بیمارستان دی به نقل از مهر، علیرضا بیگلری، در حاشیه جلسه کمیته ی علمی کشوری مقابله با کرونا، اظهار داشت: نخستین نکته مهم این است که حالا یک اصل پذیرفته شده در کشورها این است که پس از تزریق دو دوز واکسن ضد کرونا، دوز سوم حتما تکمیل کننده است و احتمال ابتلاء به بیماری را می کاهد و اگر هم ابتلایی اتفاق افتاد، مسلماً عوارض بیماری بسیار کمتر خواهد بود.
وی اضافه کرد: بنابراین در درجه اول سفارش کمیته ی علمی به هموطنان این است که در وهله اول در نخستین فرصت طبق دستورالعمل های وزارت بهداشت، واکسن بوستر، یادآور یا دوز سوم را تزریق کنند.
بیگلری درباره وضعیت میزان واکسن ها برای دوز سوم و تزریق به کودکان و کفایت آنها، اظهار داشت: خوشبختانه هم واکسن های وارداتی و هم واکسن های تولید داخلی به اندازه کافی در کشور وجود دارد. فارغ از این که چه نوع واکسنی را تزریق می نماییم، نتیجه کلی که دنیا به آن رسیده، این است که تزریق سه دوز از هر نوع واکسنی می تواند تاثیر بسیار مهمی در جلوگیری از ابتلاء به بیماری و جلوگیری از شدت بیماری داشته باشد.
وی درباره واکسن های کودکان، اضافه کرد: در کشور ما تزریق واکسن کودکان برای سنین ۱۲ تا ۱۸ سال، انجام شده و در حال انجام می باشد. اما برای افراد زیر ۱۲ سال یعنی ۵ تا ۱۱ سال هم واکسن پاستوکووک تولید انستیتو پاستور ایران مجوز مصرف را دارد و اصولاً این واکسن می تواند با تأییدی که از سازمان غذا و دارو دارد، در سن ۲ تا ۱۸ سال هم علاوه بر بالغین مصرف شود. البته تفاوتش این است که فعلا در بزرگسالان در سه دوز تزریق می شود اما در کودکان به دو دوز اکتفا می شود.


منبع:

1400/10/22
12:21:14
5.0 / 5
402
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان