فرمانده عملیات مقابله با كرونا در تهران:

بدن درد و گلودرد، کرونا به حساب می آید

بدن درد و گلودرد، کرونا به حساب می آید فرمانده عملیات مقابله با کرونا در استان تهران ضمن تاکید بر ضرورت تکمیل واکسیناسیون کرونا از جانب مردم، اظهار داشت: بعضی از افراد امکان دارد با وجود زدن واکسن، مبتلا شوند؛ بنابراین باید بدانیم واکسن ایمنی کامل ایجاد نمی کند، اما در کاهش مرگ و میر بسیار اثربخش است.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا، علیرضا زالی در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران اظهار داشت: به سبب اینکه سهم تست ها نه تنها در تهران بلکه در سایر شهرها هم کم شده امکان دارد با کاهش کاذب بیماری مواجه شویم؛ ازاین رو بهترین مدل علایم سندرومیک است و هر کسی با علایم بدن درد و گلو درد رجوع کند برای ما کرونا شمرده می شود.
وی درباره مرگ آفرینی سوش جدید این بیماری اظهار داشت: هنوز آمار مشخصی در دنیا نسبت به میزان بیماری زایی این ویروس و همینطور مرگ و میر ناشی از آن وجود ندارد و به اجماع نرسیدند اما باید جانب احتیاط را در نظر گرفت و این سویه را مانند آنفلوآنزا ندانیم. بیمارستان ها هم مانند مراکز واکسیناسیون در آ مادگی کامل هستند.
وی افزود: ما باید پیش از استقرار کامل بیماری، واکسیناسیون را به شکل کامل انجام دهیم. امکان دارد روزهای آینده برای ما بسیار مهم باشد و در این روزها که هنوز ویروس به صورت کامل در جامعه چرخش نداشته، از این فرصت طلایی برای واکسیناسیون دز یادآور استفاده نمائیم و اگر کسی دو دز زده برای دز سوم و اگر کسی 3 دز زده برای دریافت دز چهارم واکسن اقدام نماید.
فرمانده عملیات مقا بله با کرونا در استان تهران تصریح کرد: سبد واکسن هم اکنون متنوع است و بیشترین میزان واکسن سینوفارم و آسترازنکا و پاستوکوک است. واکسن برکت پلاس هم مجوز لازم را دریافت کرده و بزودی وارد چرخه واکسیناسیون می شود و مردم می توانند به صورت خاص از این واکسن برای این سویه استفاده کنند.
زالی با اشاره به بازگشت حجاج هم اظهار داشت: با عنایت به بازگشت حجاج و زوار از عراق و سفرهای بین شهری باید تمهیدات لازم اندیشیده شود. دو هفته استمرار بیماران سرپایی نشان از ورود به پیک جدید است. بعضی از افراد هم امکان دارد حتی با وجود زدن واکسن، مبتلا شوند؛ بنابراین باید بدانیم واکسن ایمنی کامل ایجاد نمی کند اما در کاهش مرگ و میر بسیار اثربخش است.
زالی در مورد آبله میمونی هم اظهار داشت: هیچ موردی از آبله میمونی در کشور نداشته ایم اما در ترکیه، افغانستان و ریاض گزارش شده بنابراین باید آماده باشیم.
وی در مورد بیماری وبا هم اظهار داشت: تست های غربالگری ما در مراکز بهداشتی در مورد افرادی که با علایم اسهال مراجعه نموده اند منفی است، اما با عنایت به شیوع وبا در استان های غربی باید مراقب باشیم. همینطور در مورد تب کریمه کنگو ما نگران بودیم اما با نظارت خوب و رعایت شیوه نامه های بهداشت خطر بالقوه در عید قربان نداشتیم و موردی از مرگ و میر تب کریمه مشاهده نشد.1401/04/25
19:46:34
5.0 / 5
123
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان