سازمان غذا و دارو تاكید كرد

نسخه پزشک و پوشش بیمه مبنای اجرای طرح دارویاری

نسخه پزشک و پوشش بیمه مبنای اجرای طرح دارویاری سازمان غذا و دارو اصرار کرد که «به منظور افزایش نظارت و نظام مند شدن دسترسی بیماران به یارانه دارو، مبنای اجرای طرح «دارویاری»، «نسخه پزشک» و «پوشش بیمه» عنوان شد و براین اساس بیمارانی که فقط با ارائه نسخه به داروخانه ها مراجعه کنند با تغییر قیمتی متوجه نمی شوند.»


به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا، روابط عمومی سازمان غذا و دارو در پاسخ به اظهارات اخیر دکتر مسعود پزشکیان درباره طرح دارویاری، با ارسال مطلبی به ایسنا تاکید کرده است: « بمنظور افزایش نظارت و نظام مند شدن دسترسی بیماران به یارانه دارو، مبنای اجرای طرح «دارویاری»، «نسخه پزشک» و «پوشش بیمه» عنوان شد و براین اساس بیمارانی که فقط با ارائه نسخه به داروخانه ها مراجعه کنند با تغییر قیمتی متوجه نمی شوند.
در این طرح قیمت داروها تنها متوجه دولت و بیمه هاست و بیمار در صورت ارائه نسخه و همین طور پوشش بیمه ای، هیچ نوع افزایش پرداختی از جیب نخواهد داشت. همین طور در قالب این طرح «سه دهک اول جامعه بصورت رایگان تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند» و مکررا نیز اعلام گردید تا سایر افراد فاقد بیمه جهت پوشش بیمه ای خود به سامانه بیمه سلامت یا دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند.
همزمان با اجرای طرح دارویار افراد فاقد بیمه، تا آماده شدن پاسخ استعلام استحقاق سنجی آنها، به مدت سه ماه تحت پوشش بیمه رایگان قرار خواهند داشت و بدین سان هنگام مراجعه به داروخانه، تغییر قیمتی را متحمل نخواهند شد.
همین طور برمبنای طرح دارویار، بیماران مزمن می توانند تا دو بار بدون نیاز به مراجعه به پزشک و در صورت تایید پزشک، دارویشان را بدون نیاز به ویزیت مجدد دریافت نمایند.
همین طور در این طرح مقرر شده است که پزشکانی که با بیمه ها طرف قرارداد نیستند در صورتی که نسخه بیمار را بصورت الکترونیک در سامانه بیمه سلامت ثبت کنند، بیمار می تواند داروی خودرا با پوشش بیمه ای دریافت کند.
البته در اجرای این طرح بیشترین نگرانی در مورد تامین منابع و پرداخت بموقع مطالبات داروخانه ها بود؛ موضوعی که از ابتدا به عنوان پاشنه آشیل اجرای طرح عنوان شد، تامین بموقع و کافی منابع از طرف سازمان برنامه و بودجه و پرداخت آن به بیمه ها و متعاقب آن نیز پرداخت بیمه ها به داروخانه هاست؛ موضوعی که با هماهنگی های دولت با سازمان برنامه و بودجه و بیمه ها و امضای تفاهم نامه ۴۲ بندی بین ارگان های مربوطه، پیش بینی و حل شده است.
در همین راستا، سازمان برنامه و بودجه در ایام آغازین اجرای طرح ۴ هزار میلیارد تومان از محل هدفمندی یارانه ها به بیمه ها اختصاص و بیمه ها نیز معوقات داروخانه ها را پرداخت کردند.»1401/05/12
22:28:59
5.0 / 5
87
تگهای خبر: بیمه , پزشك , پزشكی , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان