5 نکته مهم برای روابط زن و شوهر

5 نکته مهم برای روابط زن و شوهر هر ازدواجی مشکلات خود را دارد که در هر زمانی ممکن است ایجاد شود. نکته مهم این است که یاد بگیرید به آرامی و قبل از اینکه مشکلات رابطه شما را خراب کنند با آنها برخورد کنید. در اینجا بهترین نکات و توصیه ها برای یک رابطه زناشویی شاد و پایدار آورده شده است.


هر ازدواجی مشکلات خود را دارد که در هر زمانی ممکن است ایجاد شود. نکته مهم این است که یاد بگیرید به آرامی و قبل از اینکه مشکلات رابطه شما را خراب کنند با آنها برخورد کنید. در اینجا بهترین نکات و توصیه ها برای یک رابطه زناشویی شاد و پایدار آورده شده است.

فرقی نمی‌کند شما یک زن و شوهر مسن هستید یا تازه ازدواج کرده‌اید، قوانین اساسی وجود دارد که باید رعایت کنید. اجرای آنها همیشه آسان نیست، اما انجام کار مهم است. اگر به آنها احترام بگذارید، ازدواج شما قوی تر خواهد شد و از جنبه های خوب زندگی مشترک، رابطه جنسی، اعتماد به نفس و محبت، بیشتر لذت خواهید برد.

بی حوصلگی، ناامیدی و عصبانیت های روزانه می تواند شعله عشق بین زن و شوهر را خاموش کند و از سوی دیگر اگر روی جنبه های خوب رابطه خود تمرکز کنید، موفق خواهید شد. همچنین برای دعوا زن و شوهر، مشکلات زن و شوهر، اختلاف زن و شوهر و همچنین رابطه زن و شوهر میتوانید از خدمات مشاوره زن و شوهر از کلینیک دکترسلام استفاده کنید. در ادامه این مطلب بهترین نکات و توصیه ها برای زوجین را می خوانید.

 

به یاد داشته باشید که هیچ کس کامل نیست

گاهی اوقات وسوسه انگیز است که همسرتان را به خاطر احساس عصبانیت، ناامیدی، کسالت یا استرسی که در رابطه با ازدواجتان احساس می کنید، سرزنش کنید. اگر به این فکر کنید که برای بهبود اختلاف زن و شوهر، این اوست که باید تغییر کند اشتباه است.

وقتی می خواهیم همسرمان را تغییر دهیم، او را در حالت تدافعی قرار می دهیم و خود را در نقش شخصیت متنفر می یابیم. نتیجه: نه تغییر می کنند و نه مسئولیت اعمال خود را بر عهده می گیرند و هر دو ناراضی هستند. ناگفته نماند که با تبدیل همسرتان به شرور، تمام خوبی های او را نادیده می گیرید که جوهر شخصیت او را تشکیل می دهد.

راه حل این است که اول خودتان را تغییر دهید. وقتی عیوب خود را بشناسیم و به ویژگی های دیگری توجه کنیم، جادو ظاهر می شود. خوش بینی برمی گردد. شریک زندگی احساس بهتری دارد زیرا می داند که بیشتر مورد قدردانی قرار می گیرد و کمتر مورد انتقاد قرار می گیرد. و هر دو عضو زوج انگیزه تغییر را به گونه ای می یابند که شادی بیشتری به ارمغان می آورد.

 

در استدلال های خود منصف باشید

در یک ازدواج، تعارض طبیعی است و نحوه مدیریت آنها مهم است. در مطالعه ای در فلوریدا، 70 درصد از زوج های بلندمدت که گفتند از رابطه خود راضی هستند، معتقد بودند که حل مشترک مشکلات یک عامل کلیدی در روابط آن ها است. تنها 33 درصد از زوج های ناراضی بر این رویکرد تسلط داشتند. با نگرش درست و ابزار مناسب، تعارضات راه را برای صمیمیت بیشتر هموار می کند. مهمتر از همه از انتقاد، رویارویی و دشمنی که مانند گاز روی آتش عمل می کند، بپرهیزید. پس از پیگیری 79 زوج برای بیش از 10 سال، محققان دانشگاه کالیفرنیا دریافتند کسانی که زودهنگام طلاق می‌گیرند، بحث طولانی و بلندی داشتند و همیشه آماده حمله یا بحث و دفاع بودند. در مقابل، زوج های خوشبخت از انتقاد، تشدید تنش و کلماتی مانند «هرگز» و «همیشه» اجتناب می کردند.

به همین دلیل اگر بحثی پیش آمد، سعی کنید موضوع را تغییر دهید، مقداری شوخ طبعی تزریق کنید، ابراز همدردی کنید یا به همسرتان نشان دهید که از او قدردانی می کنید. اگر اتلاف وقت است، مدتی به عقب برگردید تا آرام شوید.

 

زمان و مکان مناسب برای بیان ناراحتی ها انتخاب کنید

زمانی که خسته یا گرسنه هستید یا موقعیت هایی که می توانند به اظهارات ناخوشایند یا افکار تاریک منجر شوند، از بیان مشکلات اجتناب کنید. همچنین اگر به چیزهای دیگری مشغول هستید، هرگز در مورد مشکلات رابطه زن و شوهر صحبت نکنید. شما نمی توانید یک تعارض را در حالی که کار دیگری انجام می دهید حل کنید.

همچنین به خاطر داشته باشید که نحوه برخورد با این موقعیت ها فقط به شما مربوط نمی شود. اگر قرار است بحث اشتباه پیش برود، آن را تمام کنید و زمانی که بچه ها در اطراف نیستند، آن را از سر بگیرید. وقتی آنها هستند، محترمانه و کارآمد بمانید. مطالعات نشان داده است که وقتی والدین مشکلات را به طور سازنده حل می کنند، بچه ها شکوفا می شوند و مهارت های روابط خوب را توسعه می دهند. برعکس، صداهای بلند و گریه های درماندگی منجر به ناامنی و مشکلات رفتاری می شود. مشاوره مشکلات زن و شوهر نیز فضای مناسبی را برای ابراز مشکلات زن و شوهر فراهم میکند.

 

برای شنیده شدن حرف هایتان، اول گوش بدهید

بهترین کاری که می توانید برای تقویت رابطه خود انجام دهید این است که کمتر صحبت کنید و بیشتر گوش دهید. سرزنش، توهین و انتقاد تنها می تواند منجر به جدایی یا حداقل به زندگی جهنمی شود. هنگامی که حفظ و نگهداری مانند یک دعوا است، به شریک زندگی خود اجازه دهید تا احساسات خود را بیان کند. همیشه زمانی برای پیشنهاد راه حل یا دفاع از خود وجود خواهد داشت. سر تکان دهید، یکی از جملات او را دوباره بیان کنید، یا به سادگی با یک «بله-بله» ظریف به او بگویید که احساسات پشت کلمات او را تشخیص می دهید. گاهی در جلسات مشاوره اختلافات زن و شوهر، تنها چیزی که برای نزدیک شدن به دیگری مشاهده میشود این است که به آنچه واقعاً برای گفتن دارند توجه کنید.

 

ارتباط برقرار کنید

ساده به نظر میرسد، درست است؟ ولی همیشه اینطور نیست. فقدان ارتباط می تواند باعث شود که رابطه زن و شوهر سریعتر از هر چیز دیگری شکست بخورد. البته ارتباط فقط به معنای صحبت کردن نیست، بلکه به معنای گوش دادن نیز هست.

همه ارتباطات باید دارای سه عنصر باشند: گوش دادن، نشان دادن همدلی و اشتراک گذاری صحیح افکار و احساسات خود. اگر به این قالب پایبند باشید، تدافعی یا بحث کردن برای شما سخت تر خواهد بود. همچنین وقتی شریک زندگی شما چیزی برای گفتن دارد، اجازه دهید آن را بگوید. بدون اینکه حرفش را قطع کنید به او گوش دهید. سپس و تنها زمانی که حرف او تمام شد، آنچه را که شنیدید خلاصه کنید تا هر دو در یک صفحه باشید. گاهی اوقات همدلی با همسرتان سخت است، اما تمام تلاش خود را بکنید. این به همسرتان نشان می دهد که موقعیت او را درک می کنید و گوش دادن به دیدگاه شما را برای او آسان تر می کند.

 

1401/05/30
22:37:47
5.0 / 5
478
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان