معاون درمان وزارت بهداشت عنوان كرد؛

فقط ۱۵ خدمت دندانپزشکی بیمه است

فقط ۱۵ خدمت دندانپزشکی بیمه است به گزارش بیمارستان دی، معاون درمان وزارت بهداشت با عنوان این مطلب که ۲۶۷ خدمت دندانپزشکی تعرفه گذاری شده است، اظهار داشت: از این تعداد فقط ۱۵ مورد زیر پوشش بیمه قرار دارد.به گزارش بیمارستان دی به نقل از مهر، سعید کریمی، با عنوان این مطلب که هم اکنون سالیانه حدود ۲۲۰۰ پزشک متخصص در تمامی رشته ها فارغ التحصیل می شوند، اضافه کرد: مشکلی در توزیع پزشک وجود ندارد، چون که توزیع به صورت عادلانه، از راه سامانه و برحسب نیاز صورت می گیرد. مساله جدی ماندگاری پزشکان است که پس از دو سال طرح تعهد، پزشکان به سمت مناطق برخوردار می روند.
وی افزود: ماندگاری پزشکان مسائل مختلفی همچون امکانات رفاهی، معیشتی، مالی و…، را شامل و فقط در ارتباط با وزارت بهداشت نیست بلکه تمام مسئولین شهر و استان باید تلاش نمایند تا شرایط ماندگاری پزشکان را فراهم نمایند.
کریمی اضافه کرد: امسال اقدامات خوبی جهت ایجاد انگیزه و ماندگاری پزشکان صورت گرفته همچون برای حمایت بیشتر سقف کارانه در مناطق محروم برداشته شده و پلکان در ارتباط با درآمد پزشکان اصلاح و همینطور میزان تعرفه در قسمت دولتی و خصوصی به هم نزدیک شد تا پزشکان در بیمارستان های دولتی فعالیت بیشتری داشته باشند.
معاون درمان وزارت بهداشت تصریح کرد: تعرفه ها نسبت به سایر هزینه های پزشکی، افزایش منطقی نداشته است. بیمه ها باید تقویت شوند تا هزینه تمام شده خدمات پزشکی از راه آنها و نه از جیب مردم صورت گیرد.
کریمی با عنوان این مطلب که پرداخت تعرفه ها باید بر مبنای قیمت تمام شده و به صورت منطقی و با حمایت بیمه ها صورت گیرد، تا ماندگاری پزشکان و کادر درمان در تمامی بخش های نظام سلامت افزایش یابد، اظهار داشت: ۷۰۰ خدمت در حوزه دندان پزشکی وجود داد که ۲۶۷ مورد تعرفه گذاری شده است. از این تعداد فقط ۱۵ مورد زیر پوشش بیمه قرار دارد.
معاون وزیر بهداشت اضافه کرد: تلاش ما اینست منابعی از راه بیمه ها فراهم گردد تا خدمات دندانپزشکی زیر پوشش قرار گیرند، همینطور زیرساخت های بخش دولتی هم درحال تقویت است تا خدمت رسانی در این مراکز بیشتر صورت گیرد.


1401/08/04
10:44:41
5.0 / 5
228
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان