معاون بهداشت وزارت بهداشت مطرح كرد

ضرورت اجرای برنامه شهر سالم و ایمن در پی تغییرات گسترده اقلیمی

ضرورت اجرای برنامه شهر سالم و ایمن در پی تغییرات گسترده اقلیمی بیمارستان دی: معاون بهداشت وزارت بهداشت بر ضرورت اجرای برنامه «شهر سالم و ایمن» در پی تغییرات گسترده اقلیمی و آب و هوایی تاکید نمود.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا، دکتر حسین فرشیدی با بیان این مطلب در نشست «بهبود مصرف انرژی در بخش بهداشت و درمان در پاسخ به تغییر اقلیم» در ستاد وزارت بهداشت، اظهار داشت: توجه به تغییرات آب و هوایی و اقلیم از نیازهای مهم بشری در عصر حاضر است. سازمان بهداشت جهانی و نظام های سلامت کشورها وظیفه دارند که به این تغییرات و همین طور دخالت بشر در تخریب محیط، توجه ویژه نشان دهند.
وی با اشاره به اینکه تمام طرح های در رابطه با اقلیم و آب و هوا در برنامه «شهر سالم و ایمن» می گنجد، اشاره کرد: معاونت بهداشت اجرای دو برنامه راهبردی پزشک خانواده و شهر سالم و ایمن را در دستور کار خود قرار داده است.
فرشیدی بیان داشت: تغییرات اقلیمی مانند کووید ۱۹ در بازه زمانی کوتاه مدت، انبوهی از مشکلات را برای جامعه بشری به ارمغان آوردند و نشان دادند که نظام های سلامت دنیا تاب آوری کم و ضعف های زیادی در زمینه سلامت در جهان دارند.
بنابر اعلام وزارت بهداشت، وی با اشاره به اینکه انسان مهم ترین عامل تغییر و تخریب محیط زیست است، اضافه کرد: معتقدم که از این پس درباره ی کووید مطالب زیادی در دنیا خواهیم شنید و ابعاد این مساله بعد از این روشن تر خواهد شد.
معاون بهداشت وزارت بهداشت با تأکید بر این مساله که ادامه مصرف انرژی های فسیلی در جهان زندگی را برای انسان در آینده مشکل تر خواهد کرد، افزود: در کشور ما هم اگر قیمت سوخت و انرژی مانند سایر نقاط جهان، کمی متعادل تر بود، شاید امروز شاهد این حجم آلودگی هوا که با وجود عظیم ترین ذخایر و میادین انرژی در ایران رو به فزونی است، نبودیم.
منبع:

1401/09/01
22:05:00
5.0 / 5
399
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان