مدیركل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت تاكید كرد؛

طب ایرانی به درمان ناباروری و افزایش جمعیت کمک می کند

طب ایرانی به درمان ناباروری و افزایش جمعیت کمک می کند بیمارستان دی: مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، بر استفاده از ظرفیت طب ایرانی در اجرای سیاست های جمعیتی و درمان ناباروری تاکید نمود.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از مهر، نفیسه حسینی یکتا، ضمن اشاره به این که روند رشد جمعیت در کشور نشان داده است که در سال هایی نه چندان دور جامعه ای پیر خواهیم داشت، اظهار داشت: استفاده از ظرفیت طب ایرانی برای درمان ناباروری در کنار درمان های طب رایج موضوعی است که در خیلی از مراکز طب تلفیقی در دنیا استفاده می شود. وی ادامه داد: تابحال تحقیقات گوناگونی با مبحث طب ایرانی و درمان ناباروری صورت گرفته که نتایج قابل توجهی داشته است و این نشان داده است که طب ایرانی در این عرصه می تواند بسیار کمک نماید. حسینی یکتا اضافه کرد: اساس طب ایرانی بر اصلاح سبک زندگی بنا شده است و سفارش هایی در جهت ارتقای سلامت زوجین پیش از حاملگی دارد، اگر فرهنگ اصلاح سبک زندگی و خودمراقبتی را در کشور جا بیندازیم، موفقیتی بزرگ در عبور از بحران جمعیتی کشور خواهد بود. وی خاطرنشان کرد: بعضی از درمان های طب ایرانی در مراکز ناباروری معتبر کشور مورد آزمایش قرار گرفته و مبین این بوده است که می تواند برای درمان ناباروری و باروری کم عارضه یا بی عارضه کمک کننده باشد و نتایج مطالعه بر روی زوج های نابارور به صورت مقالاتی در مجلات معتبر به چاپ رسیده است.

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت افزود: استفاده از ظرفیت طب ایرانی در حل بحران جمعیت و استفاده از این ظرفیت در جلوگیری از ناباروری و داشتن نسل سالم، جوانی جمعیت، پشتیبانی از خانواده در وزارت بهداشت درحال پیگیری است.


منبع:

1402/02/28
16:26:57
5.0 / 5
327
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان