یافته جدید تحقیقاتی؛

هورمون درمانی به پیش گیری از پوکی استخوان کمک می کند

هورمون درمانی به پیش گیری از پوکی استخوان کمک می کند بیمارستان دی: یک مطالعه نشان میدهد که هورمون درمانی ممکنست به صیانت از سلامت استخوان در زنان یائسه کمک نماید.به گزارش بیمارستان دی به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، پژوهشگران ارتباط بین هورمون درمانی و تراکم استخوان در زنان یائسه را بررسی کردند.
آنها دریافتند که روش های گوناگون هورمون درمانی، تراکم مواد معدنی استخوان را بیشتر می کند و اثرات آن حتی بعد از ترک درمان هم باقی می ماند.
بازسازی استخوان فرآیندی است که در آن استخوان قدیمی مجدد جذب شده و با استخوان سالم جدید جایگزین می گردد.
در دوران یائسگی، زمانی که سطح استروژن کاسته می شود، تحلیل استخوان سریع تر از تشکیل استخوان جدید اتفاق می افتد و منجر به تحلیل استخوان و زوال ساختاری می شود.
تراکم مواد معدنی استخوان پایین نشان دهنده پوکی استخوان است، وضعیتی که با کاهش استواری استخوان و افزایش ریسک شکستگی مشخص می شود.
هورمون درمانی به شکل گسترده ای برای پیشگیری و مدیریت پوکی استخوان استفاده می شود.
در حالی که تعدادی از مطالعات گزارش می دهند که اثرات محافظتی هورمون درمانی بعد از ترک هورمون درمانی باقی می ماند، برخی دیگر نشان می دهند که توقف هورمون درمانی منجر به تحلیل استخوان می شود.
دانستن بیشتر در مورد اثرات ترک هورمون درمانی بر تراکم مواد معدنی استخوان می تواند گزینه ها و مسیرهای درمانی را مشخص نماید.
آنها دریافتند که افزایش تراکم استخوانی ستون فقرات کمری حتی بعد از قطع هورمون درمانی نیز ادامه دارد.
محققان همین طور دریافتند که تمام روش های هورمون درمانی، به غیر از روش های حاوی استروژن، اثر محافظتی در مقابل استئوپنی دارند. استئوپنی به کاهش تراکم مواد معدنی استخوانی اشاره دارد که هنوز به آستانه در نظر گرفتن پوکی استخوان نرسیده است.
محققان خاطرنشان کردند که هیچ یک از انواع درمان هورمونی با شیوع پوکی استخوان مرتبط نیست.

1402/03/03
14:18:53
5.0 / 5
63
تگهای خبر: درمان , سلامت , مدیریت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان