یك مخترع:

هیچکدام از سه اختراع ام به محصول نینجامید

هیچکدام از سه اختراع ام به محصول نینجامید به گزارش بیمارستان دی، سمنان دارنده مدال نقره مسابقات اختراعات جهانی 2023 ژنو سوییس اظهار داشت: به سبب نبود سرمایه گذار و حمایت مالی نتوانسته زمینه تولید انبوه و حتی نمونه آزمایشگاهی هیچکدام از سه اختراع خودرا فراهم آورد.


رامتین نادریان ۸ شهریورماه که به دعوت دانشگاه علوم پزشکی در سومین نشست تخصصی معاونت تحقیقات و فناوری علوم پزشکی سمنان حضور یافته بود، اظهار داشت: برای ساخت نمونه های اولیه این اختراعات به حمایت مالی نیاز دارد.
وی با اشاره به مشکلات این حوزه اشاره کرد: علم در مراکز علمی و دانشگاهی تولید می شود اما به سبب عدم سرمایه گذاری ها جامعه نمی تواند از مزایای آن بهره مند شود.
این کارشناس ارشد سیاستگذاری سلامت با اعلان اینکه اختراع نتیجه برخورد با یک مشکل رایج و پیدا کردن چاره ای برای این مشکل بود، اضافه کرد: این اختراع نوعی دستگاه فشار خون با عنوان دستگاه هوشمند اندازه گیری فشار خون از کاف هوشمند و اندازه گیری محیط بازو با نویسه خوان نوری (OCR) است که قابلیت تغییر طول و عرض کاف اندازه گیری فشار خون را دارد.
وی با یادآوری این که کاف قسمتی از دستگاه فشار خون است که به دور بازو بسته و باد می شود تا فشار اندازه گیری شود، اضافه کرد: این دستگاه می تواند برمبنای دور بازو، سن و جنس بصورت اتوماتیک ابعاد کاف رو متناسب با این سه معیار تغییر بدهد تا دقت بالای اندازه گیری فشار در کنار استفاده اسان رو فراهم گردد.
وی افزود: برمبنای نتایج اعلام شده توسط انجمن قلب امریکا دستگاه های فشار خون برای اندازه گیری با دقت مناسب باید دارای ۷ رنج متفاوت با طول و عرض متفاوت باشد. بطورمثال ابعاد کاف استفاده شده برای یک کودک خردسال با یک خانم میانسال یا یک مرد جوان نباید یکسان باشد.
این مخترع جوان اظهار داشت: این دستگاه علاوه بر دقت بالا قابل استفاده برای تمامی سنین حتی در نوزادی است. روش کار دستگاه به این صورت است که یک حسگر نوری ابتدا دور بازو را اندازه گیری کرده و به کمک رنجی که از پیش برای دستگاه به کمک برنامه نویسی مشخش شده اندازه بازو را در یکی از ۷ رنج اندازه زیر در نظر می گیرد و به کمک پمپ های هوا طول و عرض مناسب برای این اندازه، جنسیت و سن را در نظر گرفته و کاف باد می شود.
وی یادآوری کرد: این دستگاه بصورت دیجیتال و با کارکرد بسیار آسان اما با دقت بسیار بالا تر از دستگاه های فشار خون جیوه­ای است.
منبع:

1402/06/09
13:15:24
5.0 / 5
246
تگهای خبر: پزشك , پزشكی , دستگاه , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان