مدیركل اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت؛

خط قرمزهای طرح تحول سلامت همیشه جزو اولویت های ماست

خط قرمزهای طرح تحول سلامت همیشه جزو اولویت های ماست بیمارستان دی: مدیركل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت، اظهار داشت: خط قرمزهای طرح تحول نظام سلامت همیشه جزو اولویت های ماست.به گزارش بیمارستان دی به نقل از مهر، دكتر علیرضا عسگری در اجلاس معاونین درمان دانشگاه های علوم پزشكی سراسر كشور با اشاره به اینكه خط قرمزهای طرح تحول نظام سلامت همیشه جزو اولویت های ماست، اضافه كرد: نظارت بر حسن اجرای برنامه های تحول نظام سلامت و امور درمان باید بیش از پیش و با قدرت بیشتر در دانشگاه ها برای حفاظت از دستاوردهای حاصله صورت گیرد.
وی اضافه كرد: وقایع ناخواسته تهدید كننده حیات، مطابق با كمیته جهانی ثبت خطای درمانی در ۲۸ مورد تببین شده اند، این وقایع نیازمند واكنش سریع و نقش بارز اجرایی معاونت درمان دانشگاه ها و تحلیل ریشه ای وقایع است.
عسگری تصریح كرد: بخشنامه منع استفاده غیرمتعارف از تلفن همراه و شبكه اجتماعی در زمان انجام فعالیت های درمانی با رویكرد اصلاحی ابلاغ گردیده است، چراكه استفاده از تلفن همراه می تواند منجر به كاهش دقت عملكرد، بی اعتمادی بیمار و همراهان بیمار، تشدید عفونت های بیمارستانی، اختلال در دستگاه های بیمارستانی و تهدید كننده حریم شخصی بیمار و پزشك شود، ازاین رو باید رفتارها را اصلاح نماییم و نظارت بر اجرای صحیح بخشنامه ممنوعیت استفاده غیر متعارف از تلفن همراه در مراكز درمانی باید صورت گیرد.
وی ادامه داد: راه اندازی سامانه ۱۹۰ سبب كاهش تخلفات شده است، اما همچنان باید اعتماد مردم را جهت تاثیرگذاری این سامانه برای رسیدگی به شكایات جلب كرد.
مدیر كل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت خاطرنشان كرد: همینطور تشكیل منظم جلسات ستاد استانی رسیدگی به تعرفه ها توسط دانشگاه ها باید صورت گیرد.
وی اظهار داشت: تاكید بر نظارت بر تسریع در رسیدگی به درخواست های صدور پروانه های موسسات پزشكی با استفاده از ابزار الكترونیك صورت می گیرد. سامانه صدور پروانه ها سامانه ای بسیار پیچیده است كه می تواند تمامی اطلاعات را با دقت عرضه نماید.
عسگری اظهار داشت: در مورد اعتباربخشی هم انجام دو سالانه این فرایند به هیچ عنوان به مفهوم دور شدن از آن در طول این مدت نیست بلكه در كنار امتحان نهایی هر بیمارستان، تست و بررسی هایی در خلال دوره صورت خواهد گرفت و در كارنامه بیمارستان ها ثبت می گردد.

1396/11/18
12:46:46
5.0 / 5
4348
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان