معاون كل وزارت بهداشت:

استفاده از داروهای خارجی دارای مشابه داخلی در بیمارستان ها مجاز نیست

استفاده از داروهای خارجی دارای مشابه داخلی در بیمارستان ها مجاز نیست بیمارستان دی: معاون كل وزارت بهداشت، ساماندهی تقاضا، سطح بندی خدمات تشخیصی و درمانی و تسهیل صادرات در حوزه دارو را همچون راهكارهای پشتیبانی از تولیدات داخلی در حوزه سلامت دانست.


به گزارش بیمارستان دی به نقل از ایسنا، دكتر ایرج حریرچی در یك برنامه تلویزیونی با مبحث پشتیبانی از كالای ایرانی، بر لزوم پشتیبانی از تولیدات داخلی در حوزه سلامت تصریح كرد و اظهار داشت: تا موقعی كه داروی ایرانی وجود دارد، هیچ بیمارستانی مجاز نیست داروی خارجی استفاده نماید.
وی در ادامه، حمایت ها از كالاهای تولید داخل را نیازمند حركت جهادی دانست و اضافه كرد: همه باید به این وظیفه دینی و ملی عمل كنند.
حریرچی با بیان این كه بازار بسیار وسیعی از لحاظ حجم ریالی و هم درصدكل، نسبت به درآمد ناخالص ملی در كشورمان در حوزه سلامت هزینه می گردد و اگر تجهیزات پزشكی و ملزومات مصرفی را اضافه نماییم، حدودا ۲ درصد از تولید ناخالص ملی وارد حوزه سلامت می گردد و اگر بازار وسیع مواد آرایشی، بهداشتی و مواد شوینده را اضافه نماییم، حدودا حدود ۳.۷ درصد از تولید ناخالص ملی صرف می گردد. در حالیكه در دنیا ۱۰.۳ درصد تولید ناخالص ملی دنیا صرف حوزه سلامت می شوند.

معاون كل وزارت بهداشت تصریح كرد: اگر می خواهیم از كالای ایرانی حمایت نماییم، حتما یكی از طریق های بسیار مهم و گسترده، ارتقاء در حوزه سلامت است. ساماندهی تقاضا، سطح بندی خدمات تشخیصی و درمانی، زمینه سازی و تسهیل صادرات تولیدات داخل در حوزه دارو همچون راه های پشتیبانی از تولیدات داخلی در حوزه سلامت است.

بنابر اعلام وبدا، معاون كل وزارت بهداشت تصریح كرد: تا موقعی كه داروی ایرانی وجود دارد هیچ بیمارستانی مجاز نیست داروی خارجی استفاده نماید. در مورد استفاده از تجهیزات پزشكی ایرانی هم، از مجموع ۴۴ هزار تخت بیمارستانی كه بازسازی شده بیش از ۹۵ تا ۱۰۰ درصد از تولیدات داخلی و تجهیزات ایرانی استفاده شده است.

وی در انتها با تاكید بر حمایت وزارت بهداشت از تولیدكنندگان دارو و تجهیزات پزشكی، اظهار داشت: به تولید كنندگان سفارش می كنم مراقب تله قیمت ها باشند و بازار را طوری تنظیم كنند و كالایشان را با قیمتی عرضه كنند كه مشتریان بتوانند بخرند.1397/01/18
14:28:05
5.0 / 5
4542
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
بیمارستان دی
deyhospital.ir - تمامی حقوق سایت بیمارستان دی محفوظ و متعلق به مالک دامنه است

بیمارستان دی

بهداشت و درمان